Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok megrázó könyveket...

Tudtok megrázó könyveket ajánlani? 15/L

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon érdekelnek az ilyen fajta könyvek. A kedvenceim: Állatfarm, SEMMI. Akár szépirodalmi művek is jöhetnek, most azokból is van egy pár tervbe véve... Emellett érdekelnek az öngyilkossággal foglakozó könyvek is, pl.:Tizenhárom okom volt, Összekuszálva (tudom, hogy vörös pöttyös könyvek, de attól még a történet megtudja fogni az embert. De szeretem azokat a könyveket is amik z élet különböző problémáival foglalkoznak eyg történetbe burkolva. Ha esetleg tudtok ilyeneket és egy rövid ajánlót is tudnátok írni(na meg persze kort és nemet), azt nagyon megköszönném. :)

#könyv #szépirodalom #megrázó könyvek
2013. aug. 31. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olvass John Greentől. Magyarul két regénye jelent meg: Alaska nyomában meg a Csillagainkban a hiba.

A te korosztályodról szól, elsősorban a te korosztályodnak (én 22 éves fejjel is élveztem), és nagyon nagyon jó üzenete van mindkettőnek :)

2013. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mirk ***** válasza:
85%
Petőfi Sándor - Az apostol
2013. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jodi Picoult - A nővérem huga

Jodi Picoult - Törékeny

Lauren Oliver - Mielőtt elmegyek

Jenny Downham - Amíg élek

2013. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%
kulturális tevékenyéseget folytató 15 éves lány.:o vannak még csodák!:D 16/f
2013. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

"Hogyan halunk meg."


"Óriási irodalma van a halálnak és a haldoklásnak, arról azonban csak kevés megbízható beszámoló szól, hogy miképp halunk meg. E könyv sorra veszi, hogy különböző betegségek hogyan oltják ki az életet, de nem rémületet sugall, hanem demitologizálja a halált, és segítségünkre van abban, hogy megszabaduljunk e terra incognitától, az ismeretlen birodalmától való félelmünktől.Hogyan halunk meg című könyvében Sherwin B. Nuland sebész és egyetemi oktató olyan haláleseteket mutat be, amelyek nemcsak arról szólnak, miért halt meg valaki, hanem arról is, hogyan. A halál átélésének olyan leírását adja, amely nyilvánvalóvá teszi, hogy saját halálunkat illetően mindannyiunknak megadatik a választás."


Ami miatt nagyon megrázó, hogy teli van igaz történetekkel, amolyan "esettanulmányokkal", ahol egy-egy ember haldoklását mutatja be. Akinek pedig már elhunyt valakije, az rá fog ismerni...

2013. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

A világ legjobb könyve.


Szolzsenyicin: Iván Gyenyiszevics egy napja

Egy férfi sorsa a kényszermunkatáborban.


Darren Shan: A vézna hóhér

Nem szépirodalom ugyan, de jó minőségű és megrázó könyv. Fejlődésregény, az élet nagy kérdéseire keres választ a főszereplő életének bemutatásán keresztül.


Semprun: A nagy utazás

Holokauszt-téma.


Kertész Imre: Sorstalanság

Szintén holokauszt.


Orwell: 1984

Hasonló a Állatfarmhoz, csak keményebb.


Orwell: A wigani móló

Orwell szerintem legjobb könyve, a nyomorban élő angol bányászokról szóló igaz történetszerűség.


Engels: A munkásosztály helyzete Angliában

Ha Orwellt kedveled, ez is tetszeni fog. A nyomorgó angol munkások életkörülményeit mutatja be.


Moldova György: Gázlámpák alatt

Valóban élet emberek igaz és nagyon megrázó történetei.

2013. szept. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, lemaradt az, hogy 27/N.
2013. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Edgar Allen Poe-tól tudok ajánlani kis novellákat (10-50 oldalig terjedők)


Fekete macska, A kút és az inga, Áruló Szív, Ovális arckép, A vörös halál álarca... sok van még de ezeket olvastam.


Amúgy tényleg nagy öröm látni ilyen lányokat. 16/F

2013. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Takami Koshun - Battle Royale (kedvenc könyvem. pszihológia, akció, barátság, fordulatok...)


Marquez - Száz év magány (egy kis szépirodalom, de még milyen!)


Emma Donoghue - Szoba (na ez megrázó)


John Green-től szinte minden


Delphine de Vigan - No és én (imádom, szerintem zseniális)


Lauren Oliver - Mielőtt elmegyek (egy snassz gimis könyvnek indul ki de sokkal több van benne: szerelem, halál, máspdik esély stb)


Nicholas Sparks: Séta a múltba (megható, megérintő. amúgy nem szeretem annyira a könyveit, de ez nagyon szép)


és ha szeretsz angolul olvasni:


Markus Zusak - The Book Thief (a történet maga is jó, de engem leginkább a narrálása miatt fogott meg)


Michael Morpurgo: Alone on a Wide Wide Sea (szerintem 5 év alatt hatszor minimum elolvastam. gyönyörű, megrázó, megérintő)


Jó olvasást!

2013. szept. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Scotty97 ***** válasza:
37%

Hmm... Megrázó könyv? Mit szólnál ehhez:

A villamosságról I. vagy Hogyan NE bütyköljünk villanyórát?

2013. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!