Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A magyar állam miért nem...

A magyar állam miért nem kötelezi az önálló önkormányzattal rendelkező településeket arra, hogy írassanak a településükről egy könyvet?

Figyelt kérdés

Hasznos lenne a gazdaságra nézve. Én például kapásból 5-6 ilyen könyvet megvennék 1-1 környező településről. Nem beszélve még arról is, hogy az a sok történész, régész és bölcsész végzettségű diplomás kapna a saját szakmáján belül valamennyi munkát (legalább egy időre nem a McDonald's-ban kötnek ki az adófizetők pénzén megszerzett diplomájukkal).

A magyar állam miért nem kötelezi az önálló önkormányzattal rendelkező településeket arra, hogy írassanak a településükről egy-egy könyvet? Adhatnának hozzá pénzbeli támogatást is az önkormányzatnak, ha hátrányos helyzetű a település (abból a sok ajánlott levélből, amit folyton küldözgetnek biztos lenne elegendő pénz rá).



2013. szept. 4. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Mert az állam a pénzünket a stadionokra meg egyéb felesleges értelmetlen dolgokra veri el. Amúgy igazad van ebbe hogy kellene könyv minden önkormányzatról hanem más akkor elektronikus könyv amit később rendes könyvbe is kiadhatnának ha anyagilag lesz rá keret de nagyon sok helyen az anyagiakkal van a gond. Én városomban is van könyv a városról ha jól tudom valamikor a 80 as években adhatták ki, és minden család kapott 1-1 példányt belőle, bár erre nem emlékszem mert akkor még pólyás kisbaba voltam.
2013. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A szomszédos városról is jelent meg néhány könyv. Egy az 1980-as és egy a 2009-es években, mindkettő a helytörténetet ismerteti. S azok, amikről nem tudok. :) :D

Az én falumról csak kéziratok vannak a megyei levéltárban (helytörténeti témájúak, s nem elérhetőek minden helyi "sarki" üzletben), illetve a szomszédos városról megjelent 1980-as évekbeli helytörténetiben is szerepel róla egy 20 oldalnyi valami (mert akkor még oda tartozott a község, s csak a rendszerváltást követő években lett önálló önkormányzata a településemnek. Mellesleg a könyvet legfeljebb a szomszéd város könyvtárból, illetve a falu könyvtárából lehet kikölcsönözni, de azt is nehezen, mert 1-1 darab van belőle, így ha valaki ki akarná olvasni, akkor hónapokat, éveket várhat).

2013. szept. 4. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezze,de akkor fizessék is ki a könyvek kiadatását,ami nem olcsó dolog.

Hiába kapnának munkát egy időre ha nem lenne miből kifizetni,vagy éppen azt mondják a könyvkiadók hogy ők bizony nem adják ki.

Amúgy egy igényesebb településen található olyan könyv ami összegzi a hely történelmi múltját,csak venni kell a fáradtságot és utána nézni,hogy ezeket a településen belül hol találod meg,mivel könyvesboltokba nem nagyon jut,mint említettem nincs pénz a kiadatásra,a könyvkiadók meg nem adnak ki túl sok ilyen jellegű könyvet,főleg hogy sok esetben olcsóbb az odautazás mint a könyv.

2013. szept. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sok falucskáról nem lehetne 10 oldalt sem írni. Meg nem is értem ennek a légyegét. Komolyan erre b..sszuk ki a pénzt?
2013. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Történészeknek, régészeknek, bölcsészeknek van munkájuk a saját szakmájukon belül is, csak ugye az nem a kirakatban van, így az átlag nem is tud róla.


Az ötleteddel több gond is van:

-Nem minden településről van annyi anyag, hogy könyvet lehessen kiadni róla.

-Az önkormányzatoknak gyakran nincs pénzük az iskolákra, rendelőkre stb sem.

-Nincs rá igény, az embereket általánosságban nem érdeklik ennyire a települések; ha meg igen, akkor inkább a képeket szeretik, nem a történelmi részeket.

-Sok településnél csak unalmas adatok vannak.

-Nincs az embereknek pénzük a megvételre.

2013. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!