Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írjam tovább, vagy inkább ne...

Írjam tovább, vagy inkább ne erőlködjek?

Figyelt kérdés

Nem ez az első regény, amit megpróbáltam írni, de most Titeket kérlek arra, hogy döntsétek el, megfelelő -e .

[link]



2013. szept. 5. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az előszót olvastam el, az nem is rossz. A helyesírásod rendben van, a nevek végre nem sablonosak. A történetből egyelőre nem sok derült ki ez alapján, úgyhogy arról még nem nyilatkoznék. Egy iskola, ahová alapvetően valami szubkultúra vagy különös faj tagjai járnak, és ahová kivételesen felvesznek egy embert is - nem egy nagy hűha, de ha jól írod meg, akár még valami jó is kisülhet belőle.

Lehetne több a leírás. Meséld el, hogy néztek ki a szereplők, ne egy mondatban intézd el a helyszín leírását. A leírások teszik élővé a szöveget, ha kihagyod vagy elhanyagolod őket, csak egy "csontváz" marad, amely önmagában élettelen, száraz és üres.

A külalak igényesen kidolgozott, de semmitmondó. A szereplőket ábrázoló képek semmitmondók, Tristan egyenesen ellenszenves.

Összességében sokkal jobb annál, ami az ilyen kérdések alatt általában következni szokott. Szerintem folytasd, mert ez akár még jó is lehet.

De a képek helyett inkább a szép, szemléletes leírások szemléltessenek, ne a netről guberált, üres tekintetű modellek semmitmondó fényképei! Ne szorítsd korlátok közé az olvasó fantáziáját képekkel, vagy legalábbis ne ilyen konkrét képekkel! A könyvek elején sincs ott egy fotó a főszereplőkről, hogy nesze, ilyennek tessék elképzelni őket. Erre a célra a leírások szolgálnak.

2013. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, azok a képek tényleg nagyon feleslegesek. Az írás lényeges része, hogy a karaktereket megfelelően mutasd be, írd körül, hogy mindenki maga képzelje el, a maga világába tegye bele.
2013. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mind a ketten sokat segítettek! A képeket akkor valószínű, hogy lecserélem, és még dolgozom a leírásokon, mert az tudom, hogy nem az erősségem!
2013. szept. 6. 19:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Az előbb úgy értettem képekkel kapcsolatban, hogy leszedem, és tényleg több lesz a leírás!
2013. szept. 6. 19:38
 5/5 anonim válasza:
Nem rossz, szerintem folytasd!
2014. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!