Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és jég dala! SPOILER!...

Tűz és jég dala! SPOILER! Szerintetek h folytatódik a sztori?

Figyelt kérdés

Vagy ha valaki tovább ment akkor h fejeződik be?

Stannis legyőzi Boltont vagy elbukik? Megszerzi északot?

Jon megmenekül? Ha igen ki menti meg?

Arya mikor talál vissza Westerosra? Találkozik majd Sansaval Rickonnal és Jonnal?

Davos megtalálja-e és épségben visszaviszi Rickont Deresbe?

Brann ott marad a barlangba Vagy visszatér?

Mi lesz királyvárban most h Kevan meghalt?

Napdárdán lesz felkelés?

Daenerys mikor tér vissza Westerosra? Mi történik Meerennel? Mit fog csinálni a khalasar Dannyvel?

Hogyan fogják legyőzni a másokat?

Leverik-e Euron Greyjoy lázadását? Mi lesz a vasemberek sorsa?

Ki lesz végül a király? Danny v Stannis? Esetleg más?

Ki lehet hidegkéz és milyen szerepe lehet?

Jon vagy Danny lehet Azor Ahai?

Jon Rhaegar és Lyanna gyermeke vagy tényleg Eddard fia lehet?



2013. szept. 7. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Stannisék, a Boltonok és a Freyek meghalnak északon, egyikük sem szerzni meg. (Esetleg Stannis addig életben marad, amíg Kőszív úrnő felakasztja.)


Megmenekül. Átwargol Szellembe, esetleg vissaztér, mint Beric vagy Cat. Vagy egyszerűen meg sem hal, csak súlyosan megsérül, de felépül.


Szerintem nemsokára. Elvégre most valahova küldeni fogják. De biztosan lesz találka a Starkoknak.


Igen, de nem feltétlenül Deresbe.


Nem tudom. Én bízok abban, hogy visszatér.


Még jobban eluralkodik a káosz. (Esetleg Cersei elkezd gyújtogatni.)


Nem hiszem.


Hamarosan. Meerennek annyi, ha csak nem térne vissza. A khalasar lehet, hogy segíteni fog neki.


A Starkokkal.


Maradnak a Vas-szigeteken.


Északon a Starkok, délen meg ha választani kell, inkább Dany.


Egy Stark ős esetleg.


És ha egyik sem?


És ha egyik sem? :D Amúgy R+L valószínűbb.

2013. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Válaszoló: nem hiszem,h Cat felakasztaná Stannist, ő semmi rosszat nem tett se a Starkok ellen, se más ellen, csak a törvény szerint jár el (egy kis égetéssel spékelve).


A kérdésekre válaszolva szerintem:

Stannis és Bolton is meghalnak. Stannis azért, mert nem fogadná el,h más legyen a király és ő alatta szolgáljon, mivel jelenleg ő az örökös, szal sztem meg fog halni. Roose Bolton fura lenne ha életben maradna ezek után, szal sztem neki és a fiának csúnya vége lesz, vagy pedig Roose megy a Falra és csak Ramsayre vár kegyetlen vég.


Sztem tuti megmenekül. Ha igaz a sokak által (és általam is) feltételezett dolog, miszerint Rhaegar Targaryen és Lyanna Stark az igazi szülei, akk még nem halhat meg. Sztem ő vagy a sárkány harmadik feje lesz vagy Azor Ahai. Ha a sárkány, akk vhogy túléli a merényletet. Ha Azor Ahai, akk Melisandre vki élete árán visszahozza az övét, és ez a vki Stannis lesz, mivel Azor Ahai is a számára legfontosabb személyt, a feleségét ölte meg,h sikerrel járjon.


Sztem visszatér, mert mintha lett volna az írónak egy olyan nyilatkozata,h a végén mindenki visszatér Westerosra vagy vmi ilyesmi, persze ettől még nem biztos h találkoznak a Starkok. Arya sztem úgy fog visszatérni,h Arcnélküli ember lesz, kapnak egy westerosi megbízást és majd ő vállalja el, és azt sem tartom kizártnak,h olyan lesz a célpont, akit ismerünk már (Walder Frey?). Rickont sztem visszaviszi Davos és ha Stannis akkor még életben lesz,akk kinevezi őt Észak urának és nagy lázongás lesz Északon, ha már halott lesz,akk Manderlyé lesz a szerep,h segítsen neki Északon támogatókat nyerni és mivel Melisandre azt mondta,h a másik istennek a bajnoka egy gyermek a farkasával, akk lehetnek még csavarok ha ez Rickon. Bár Brant jobban eltudnám képzelni erre a szerepre, na ő tuti nem megy vissza a birodalomba, sztem neki olyan szerepe lesz,h a varsafákon keresztül megismeri a történelmet és vagy rájön,h az emberek mindent elrontottak és ezért a Másokat irányítva lesz ő a másik isten bajnoka, vagypedig felveszi a Másokkal a harcot. Sansa meg sztem elképzelhető a birdalom kiránynőjeként is, ha Aegon csakugyan Targaryen és összejönnének.


Mivel Kevan békét akart teremteni, most sztem megint bonyodalmak lesznek. Ő ugye próbálta megnyerni a Tyrelleket, de egyensúlyt tartva,h részben Lannister részben Tyrell párti emberek legyenek a tanácsban, és valszeg sokan a Tyrellekre fognak gyanakodni,h ők ölték meg Kevant. Sztem Cersei bajnoka megnyeri neki az igazságát és majd megint elkezd kavarni.


Dorne szerepe az érdekes lesz, mivel Quentynt és Dannyt akarták támogatni, de ugye a fiú meghalt. Aztán Jon Connington írt nekik,h megjött Aegon a trónért, de Aegon Dannyt akarja elvenni, ami sztem Dorannak nem fog tetszeni, mert ő mindenáron Ariannét akarja majd királynőnek. De az tuti,h vhogy megállapodik majd Conningtonnal.


Hát mivel Danny repült Drogon hátán, így sztem ő a sárkány egyik feje és még lesz kettő, de h visszatér-e azt nemtom, ha igen sztem akkro se fog uralkodni. Én amin agyalok vele kapcsolatban az az egyik jóslat, nem emlékszem rá pontosan, de Mirri Maz Dur mondta neki, mikor meghalt a fia és Drogo. Hogy Drogo akkor tér vissza, mikor nyugaton kel fel a Nap és keleten nyugszik le, mikor a tengerek kiszáradnak és a hegyeket elfújja a szél blabla és ismét gyereket vár, akkor fog Drogo visszatérni. Mivel Qeuntyn a Nap (Dorne) fia és nyugatról jött, majd keleten halt meg sztem ez a jóslat valóra fog válni. A tengerek kiszáradnak=a dothraki fűtenger, Drogon felégeti? A hegyeket elfújja a szél ez nemtom mi lehet, a sárkányok majd harcolnak a Mások ellen fent Északon és a tüzük elolvasztja a havas hegyeket? Szal ha ez a jóslat beteljesedik, akk sztem úgy fog ismét visszatérni Drogo,h Danny meghal és együtt lehetnek majd vagy nemtom. Szal sztem a Drogo felfogja perzselni a fűtengert, a dothrakik pedig mivel elvész az otthonuk követni fogják Dannyt Meerenbe és ő ott fog maradni uralkodni örökre.


A Mások ellen sztem több fronton fog zajlani a harc. 1)az Éjszakai Őrség tagjainak adnak sárkányüveg fegyvereket, amiket Stannis kibányásztatott Sárkánykőn, Melisandre majd tüzeskedik, és ha csakugyan Jon lesz Azor Ahai akk ő vezeti őket. 2)majd megjönnek a sárkányok immár irányítható állapotban, mert sztem Victarion odaadja a kürtöt Dannynek és megtalálják azt akit nem öl meg (gondolom Danny lesz ez, de sose biztos) 3)Bran ha a Mások ellen lesz,akk az erdő lényeit vargolva megy elleneük


Sztem a vasembereknél végül vagy Asha vagy Victarion lesz a góré, és fogalmam sincs de vhogy Euron eltávozik Pykeról élve vagy holtan, de sztem elképzelhető,h ők is amikor már új királyuk lesz,akk Északonharcolnak majd a Boltonok-Freyek ellen.


Sztem ha Aegon tényleg Aegon akkor ő lesz a király, a királynő meg Sansa vagy Arianne, Margeryt kétlem.


Hidegkéz sztem Benjen Stark. A Starkok elég központi szereplők, szal nem hiszem,h Benjen annyival lett letudva,h eltűnt. Ráadásul Hidegkéz eléggé ismeri az erdőt ahogy láthattuk és ő is az Éjszakai Őrség tagja volt sztem ,mert ismerte a Samnek mutatott járatot. Sztem neki annyi a szerepe,h feltartotta a Másokat,míg Bran bizotnságos helyre ért.


Azor Ahai sztem több ember is lehetne. Dannyt kétlem, mert úgy már túl sok minden lenne. Sztem Jon lesz az. Stannis tuti nem. De ha azt nézzük,h Azor Ahai kardja meleget árasztott, ez sztem nem kizárólag a tüzet jelenti, hanem áraszthat másfajta melegséget is. Pl. a Blackfyre nevű kard, ami egyszer lázongást váltott ki a birodalom, mert a király a fattyának adta és lett később egy háború, és ez a kard Keserűacélnál volt, aki alapította az Aranykompániát, szal sztem Connington tudja h ez hol van és majd Aegonnak adja. Vagy ott van Brienne, aki halálig hűséges meg segít mindenkin, szal egyfajta melegséget hordoz és van egy félig vörös félig fekete kardja is, stb.


Sztem Rhagear és Lyanna fia. Mert:

-Ned túl becsületes, hűséges volt ahhoz,h fattyút nemzzen vkinek

-sosoe beszélt Jon anyjáról

-mikor kérdezték Jonról nem azt mondta,h a fia, hanem h a vére és legyen ennyi elég

-volt egy jóslat/látomás ami arra enged következtetni,h Rhaegarnak és Lyannának lett egy gyereke

-mikor a Targaryenek már elbuktak, a Királyi testőrség 3 lovagja még mindig a (magyarul nemtom) Tower of Joynál volt és vigyázott Lyannára

-Ned említette,h Lyanna halála előtt egy nagy szívességre kérte meg

-Ned fontosnak találta Robert fattyait, mert mivel egyszer Targaryen fattyúk indítottak háborút az Robert fattyaival is megeshet, és akárhogy nézzük Jon is fattyú, ráadásul ha Rhagearé akk hasonló a Blackfyre felkeléshez

2013. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

George R.R. Martin keserédes vég kifejletet ígért. Na ebbe aztán a rajongók máris bele bolondulhatnak, mert ez azt jelenti, hogy még rengeteg kedvenc szereplőre leselkedhet halál.


Én remélem, hogy Boltonékat legyőzi Stannis, de amúgy Stannis trónigényét én nem támogatom. Nekem ő valahogy teljesen közömbös, olyan fölösleges.


Észak vagy Sansáé vagy Rickoné lesz. Ugye Petyr Baelish már késziti neki elő a NAGY NAGY terveket, hogy hogyan lehetne Sansáé észak.


Jon valamilyen formában tuti vissza fog térni. Vagy Másként vagy Szellem bőrébe bújva, vagy az is lehet Melisandre feléleszti, az is lehet hogy egyszerűen túléli, de az tuti, hogy valahogy valamilyen formában látni fogjuk vagy hallani fogunk róla.


Aryának szerintem még nagy szerepe lesz és valamikor még biztos visszajut Westerosra, de nem vagyok már abban biztos, hogy pozitív szereplőként.


Szerintem Davos rá fog találni Rickonra, de nagyon nem fog neki tetszeni, amit talál.


Bran tuti északon marad és kitanulja az erdő gyermekeinek mesterségét. Visszatérni szerintem ő már nem fog ő majd a távolból fog valahogy segédkezni a Mások elleni harcban.


Hogy mi lesz Királyvárral azt nem tudom, de a Lannister uralomnak totálisan vége az már tuti. Ha csak Cersei okoskodik ki valamit.


Dany tuti hogy vissza fog térni Westerosra és a fejemet merném rátenni, hogy ő és a sárkányai szembe fognak szállni a Másokkal.


Tuti a sárkányokkal fogják őket legyőzni..már ha le tudják majd.


Királynő lesz Danyből, Stannisnek nagyon nem örülnék.


Hidegkéz szerintem Benjen Stark, aki Mássá lett...bár van még egy-két tippem arra nézve, hogy ki lehető, de azok már nagyon vad elképzelések és semmi alapja nincsen, de valahogy mégis logikus lenne...


Szerintem Dany Azor Ahai. Jont én egyszerűen nem tudnám elképzelni. Azor Ahai a tűz maga, Jon pedig a jég.


Jon szerintem is Rhaegar és Lyanna gyermeke, bár nem vagyok 100% biztos.

2013. szept. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek közül a kérdések közül csak néhányra tudok válaszolni:


Stannis szerintem legyőzi Boltont, mert amiket tett, azok után biztosan el fog bukni. (És remélem, hogy a drága fiának jó csúnya vége lesz.)


Jont tuti megmenti Melisandre, és 100%, hogy ő lesz Azor Ahai, mert Melisandre fejezetében utalnak is erre: "Csupán egyetlen pillantást szeretnék vetni Azor Ahaira, de R'hllor csak Havast mutatja nekem."


Arya szerintem visszatér Westerosra, és előbb-utóbb még néhány embert kihagyhat az esti imájából.


Rickonnal nem tudom, hogy mi lesz, de nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mégis hol vannak Oshával.


Bran szerintem ott marad a barlangban, de azért még reménykedek benne, hogy visszatér.


Királyvárban Cersei valószínűleg megint készülni fog vmi sz*rkeverésre ahogy tőle megszokhattuk. Persze csak akkor, ha győz a bajnoka.


Biztos les, de Dorannek döntenie kell majd, hogy Daeneryst vagy Aegont támogassa.


Na ez a kettő jó kérdés, de a khalasar bizto snem fogja bántani Drogon miatt.


Sam remélhetőleg visszatér a Falra, talál a Másokról egy normális leírást, és kiagyal valamit. Vagy jönnek majd a sárkányok. Esetleg mindkettő, de az sem kizárt, hogy bran is beszáll a mások elleni küzdelembe, ahogy előttem írták.


Euron lázadását biztos lenyerik, de Victarion remélem sikerrel jár, és ő lesz a Vasszigetek ura, és remélem, Asha is kiszabadul a fogságból, és valahogyan megmetik Theont.


A király személye a végén elég kérdéses.


Egyet értek azzal az elmélettel, hogy Benjen Stark. Nem véletlenül segít Branéknek, és nem hiszem, hogy Benjen csakúgy eltűnt és kész, mert sok helyen megemlítik.


Jon, már előbb is írtam, hogy miért.


Szerintem Lyanna és Rheager gyereke. Erre a könyvben rengeteg utalás van. De az is lehet, hogy az író átvert minket, és a végén kiderül, hogy tényleg Ned fia.

2014. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!