Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire lennétek kíváncsiak...

Mennyire lennétek kíváncsiak egy ilyen alaptörténetű regényre?

Figyelt kérdés

Műfajilag dráma kategóriába esne.

Egy pszichiátriai intézetben játszódik, ahol a főhősnő találkozik egy fiúval aki születése óta vak és évek óta az intézetben él. Nem beszél senkivel, külső szemlélő számára őrültnek tűnik a furcsa viselkedése miatt.

Kettejük között lassan kialakuló szoros barátság jó hatással van a fiúra, aki - még maga se képes értelmezni az érzést - de beleszeret a lányba.

Bevallom: én nem szeretem ha a főcselekményszál maga a szerelem ezért nem akarok erre nagy hangsúlyt helyezni. Inkább legyen mellékszálon mellékszereplőkkel igazi, viszonzott szerelem.

Mivel dráma a végét se egy hatalmas HAPPY END-el szándékozom lezárni.

Így tömörön (rettenetesen semmit se elárulva) van olyan, akit érdekelne egy ilyen story? Tudom, hogy manapság az a legfelkapottabb ha természetfeletti lények, szex meg ehhez hasonlók vannak a regényekben, de nekem ezek már nagyon bökik a csőrömet.



2013. szept. 8. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

én szívesen elolvasnám, felkeltette az érdeklődésemet. :)

(ha esetleg írtál már belőle, elküldheted-ha nem veszed tolakodásnak)

:)

2013. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BudaváriKata válasza:
Szerintem nagyon érdekes lenne...:)
2013. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
helyenkint Balzac szintű realizmussal Sartre-i struktúrával még jó is lehet
2013. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nos, ez akár még jól is elsülhet.

A dráma kategórián belül sem könnyű jót alkotni, sajnos ebben a műfajban is sok a tucatmű, rengeteg függ tehát a kidolgozás minőségétől.

Mivel helyesen írni tudsz, egy próbát mindenképpen megér - az első "próbán" ezzel már átmentél.

Azt tanácsolom, hogy mielőtt hozzákezdesz, olvass el pár realista stílusú szépirodalmi művet - Dosztojevszkij Bűn és bűnhődését feltétlenül. Utána pedig hajrá! ;)

2013. szept. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
ja igen még a Szkaffander és pillangónak is nézz utána meg a Pillangónak.
2013. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes szerintem! Én elolvasnám. Legalábbis így az alapsztori nagyon megfogott. :)
2013. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nagyon bejött maga az alapsztori, filmben és könyvben is megállná a helyét. Esetleg van kedved részletesebben leírni privibe? Ne aggódj nem vagyok egy lopós típus:) Amúgy én is írok egy sztorit, thrillert.
2013. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!