Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok egy könyvajánlót...

Tudnátok egy könyvajánlót írni a SZJG-ről?

Figyelt kérdés
Háziba kaptuk,hogy írjunk egy könyvajánlót.Én a Szent Johanna Gimit választottam. Ötletek?
2013. szept. 9. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért választottad ezt, ha nem tudsz róla írni egy ajánlót? Gondold végig, hogy miről szól, te miért szeretted stb., de nem mondj el semmi "nagy" fordulatot előre. Probáld meg felkelteni a hallgatóság érdeklödését a könyv iránt.

Amit én írnék róla, és ezt most minden rossz indulat nélkül írom, csak nekem ez a véleményem róla, íme itt van:

A könyv egy tini lány hétköznapjait mutatja be, a fiatalabb olvasók miatt egy cenzurázottabb verzióban. Reni - a főszereplő - szeret olvasni, és fél a gimitől, mert ki volt közösítve az általános iskolában, és nem rég költöztek Buda azon részére, ahol a suli van. Végül Reni megtalálja a barátait és a szerelmet a Szent Johannában, és rengeteg élményt él át velük a gimi alatt. Ez a könyv számoma tökéletes nyári lazítós olvasmány volt. Hab könnyű, kevés realizmussal, szórakoztató, némi humorral megfűszerezve. Azoknak ajánlom, akik kicsit ki akarnak szakadni a hétköznapokból és akarnak egy jót nevetni és beleképzelni magukat egy olyan világba, ami valamilyen szinten bemutatja a fiatalok életét, ízlését.

2013. szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvenc könyvem Leiner Laurától A Szent Johanna Gimi.

Ez a könyv egy Rentai Renáta nevű lányról szól, aki ebbe a gimnáziumba kerül. A könyv a gimi 4 évéről szól és ez nyolc kötetben van megírva, de van pluszba egy mellék kötet, amely a történet pár titkáról szól.

Az írónő 18 évesen írta meg az első kötetet.

2013. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Johanna Gimi Magyarország egyik legnépszerűbb sorozata, mely egy kamaszlány mindennapi történéseit követi végig egészen az érettségiig. Rentai Renáta átlagéletet, fél életet él, míg meg nem ismeri osztálytársait és össze nem jön az iskola leghelyesebb fiújával, Cortezzel. Renit a szerelem nem változtatja meg. Ugyanúgy a szókimondó, határozott Kinga, és a félénk, hippi Virág a barátnője. Ugyanúgy együtt lóg a többiekkel Zsolti garázsában péntek esténként.


Leiner Laura maradandót alkotott. Sokak szerint sablonsztori, amit már Amerikában is milliószor feldolgoztak, de szerintem, ami miatt megfogja az embereket, az az egyszerűsége. Hogy bármelyikünkkel megtörténhet, ami Renivel megtörtént, hogy egyszer a mi életünkbe is betoppanhat Cortez - Cortez személye egyébként a nagy betűs első szerelem megtestesítője, úgyis mondhatnánk, képzelt barát, akivel kéz a kézben jár... -, kigúnyolhatják, megheccelhetik, örömöket, bánatokat élhet át, barátokra talál...és, hogy minden, ami volt, mulandó, de egy valami örök: a Jeanne-D'arc-szobor, ahogy Máday ott áll előtte, és fegyelmezi a diákokat...az emlékeink. A múltunk. Az, ami volt. Ami örök, mert senki nem veheti el tőlünk.

2013. szept. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én nem írok ajánlót, de elolvastam a többiekét, és jók lettek, de szerintem ne lődd le a végét. pl hogy összejön-e Cortezzel, én nem írnám bele. oda az egész. (:
2013. szept. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!