Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen elgondolkodataó fantasy...

Milyen elgondolkodataó fantasy könyvet ajánlotok egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés
2013. szept. 17. 21:21
1 2
 1/14 acelsziv ***** válasza:

Gyűrűk Ura :) Egy darabig elleszel vele.

De a Dűne is nagyon jó.

2013. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A Gyűrűk Urát már háromszor olvastam,közben végig a könyvön járt az agyam.Szerintem ez egy társadalomkritikai mű,és még mindig nagyon aktuális.
2013. szept. 17. 21:32
 3/14 anonim ***** válasza:
Csúfok (és a további 2 része Szépek, Különlegesek) eléggé elgondolkodtató és atom jó:) 15/L
2013. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 acelsziv ***** válasza:
Király vagy. Esetleg a Vámpírkrónikák. Eszméletlen jó és sok gondolkodnivalót ad. Az Interjú a vámpírral nem a legsikerültebb, de a második könyvtől már letehetetlen.
2013. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Csillagpor.. Nem is annyira elgondolkodtató, bár van benne pár jó gondolat a rokonságról, viszont erősen nem gyerekmese, még ha elsőre annak is látszik, és jó! Igazából Asimovnak vannak nagyon érdekes gondolatai (főleg a 3 törvénnyel kapcsolatban, de sok minden másról is), de ő ugye sci-fit írt, ha az is érdekel, akkor a csúcs Stanislaw Lem, tőle kb. minden, ami nem a robotos univerzumában (ami kvázi egy kicsavart mesevilág) játszódik, nagyon komoly filozófiai kérdéseket feszeget. (Kik vagyunk, miért, mi van ha találkozunk valakivel kintről? Mi van, ha a kapcsolatfelvétel lehetetlen, etc.)
2013. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Michael Ende: Végtelen története is elvben ilyen, én ugyan még nem lvastam, de szinte mindenki dicsére az ismerőseim közül, aki olvasta.

Neil Gaimannek is vannak nagyon mélyen elgondolkoztató regényei, amik fantasyk, én nem vagyok nagy rajongója, de szerintem érdemes kiprobálni.

2013. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De Darren Shan is írt jópár nagyon jó, elfondolkodtató fantasyt, bár nála inkább a jellemfejlödésen van a kulcs, de nagyszerű könyvei vannak.

Ilyen könyvei pl. A vézna hóhér, a Vámpír könyvek stb. , de kb. az összes többi könyve is.

2013. szept. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Dragonlance Krónikák és Legendák, 13 éves voltam mikor először olvastam őket és a mai napig az egyik kedvencem a sorozat. :)
2013. szept. 18. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

George R. R. Martin: Trónok harca

Ransom Riggs: Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Kendare Blake: Vérbe öltözött Anna

2013. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Suzanne Collins: Az éhezők viadala trilógia

A történet háttere akár a mai politikai helyzet jövőbe való kivetítése is lehetne :)

2013. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!