Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti melyik fajta párbeszédet...

Ti melyik fajta párbeszédet szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

1. A lány elgondolkodik:

Jennifer: - Muszáj ezt csinálnom?


2. - Muszáj ezt csinálnom? - gondolja Jennifer.



2013. szept. 21. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom történeteket írsz. Attól függ milyen helyzetben, itt például az első jobban hangzik.


Többféle módon lehet ezt megoldani, nem kell egyet követni keményen, precízen. Színesebb is lesz úgy az írás, ha ezeket váltogatod (nem feltétlen csak erre a kettőre gondolok).

2013. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosabban ha ott van, hogy a lány elgondolkodik, akkor nem kell még a neve is hozzá. A Jennifert ez esetben felesleges odaírni.
2013. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Idáig mindig csak egy 1. használtam, de, hogy váltakoztassam az eszembe se jutott. Kösz az ötletet! :)
2013. szept. 21. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Várj, konkrétan ki is írnád a nevet? Azt ne. Az első "helyesebben":

A lány/Jennifer elgondolkodik:

- Muszáj ezt csinálnom?


Attól függően, hogy "a lánynak" akarod hívni, vagy kiírnád a nevét.

Helyzete válogatja amúgy, a második gördülékenyebb szöveget eredményez (a kommentárokat sem szabad túlzásba vinni, ez komoly csapda lehet, hogy minden párbeszédelem után jön egy kommentár), de ha az adott párbeszédben szükség van narrációra, vagy egy rövid elemre, ami lassítja az olvasási tempót, természetesen az első. Ez nem szeretem-nemszeretem kérdés.

2013. szept. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!