Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most olvastam a Monte Cristo...

Most olvastam a Monte Cristo grófját, és teljesen rabul ejtett. Mit olvassak legközelebb?

Figyelt kérdés
A Három testőr már tervben van, ezen kívül. Mivel újabban óriási Dumas rajongó lettem, tervezem, hogy az összes fellelhető könyvét elolvasom. Milyen, a Monte Cristóhoz hasonló jellegű, hangulatú, témájú, típusú könyvek vannak még? 1136 oldal nem elég belőle (ha tízszer ilyen hosszú lenne, azt se tudnám megunni), így minél több ajánlást várok.

2013. szept. 30. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Olvasd a Holt Kezet -> az a Monte Crosto grófjának a folytatása, amit még Dumas írt.

A világ ura -t és a Milliomos Menyasszony -> a Monte Cristo folytatása, habár nem Dumas írta.

....

Egy orvos feljegyzései, A királyné nyakéke, Ange Pitou, Charny grófné -> egy nagyon szép Dumas sorozat.

...

A három testőr, Húsz év múlva, 10 év múlva -> egy nagyon jó sorozat.

2013. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
#1 vagyok: Megjegyzem, hogy a Világ Ura teljesen a Dumas hangnemében íródott.
2013. szept. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még nagyon jó sorozat a Jéghegy Népe - amit Margit Sandomo írt. 10 kötete van, összesen 1600 oldala. Ez a könyv egy átkozott családról szól.

...

Egy gonosz ős - Gonosz Tengel - eladta utódai lelkét az ördögnek, hogy örök életet nyerjen. Ezért minden generációból egy utód gonosz lesz. Ezt a folyamatot Jó Tengel töri meg, aki Gonosz Tengelnek egy átkozott utódja volt, aki a furcsa képességeit az emberiség javára fordítja.

..

Nagyon jó regény. Van benne misztika, erotika, történelem, stb.

2013. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod az általa írt művek címeit, tudsz belőlük válogatni bőven!

2013. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha ennyire tetszett a regény, akkor javaslom - amint alkalmad nyílik rá- nézd meg a magyar musical változatát Szomor György rendezésében és a Békéscsabai Jókai Színház előadásában.Már több, mint 80 előadást megélt, én a Szarvason a Vízi Színházban láttam ( háromszor ), ahol a szabadtér és a vízpart miatt extra látványelemek is vannak, amit egy kőszínházban nem lehet megvalósítani. Idén nyáron már nem lesz, de figyeld a műsort a Vzi Színház honlapján és hátha jövőre újra előadják.Az idei két előadás is közkívánatra volt és pótszékes volt mindkettő.Remek dalok ( dallam és szöveg egyaránt ), jól játszanak a színészek, elképesztően ötletes és látványos.Végig potyogtak a könnyeim. Ha jövőre nem lesz szabadtéren, akkor Békéscsbán még mindig láthatod. A gyerekeim a musical hatására akarták elolvasni a regényt.
2014. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de azért megjegyzem, hogy a Holt kezet nem Dumas írta. Semmi köze nincs hozzá, leszámítva azt, hogy tiltakozott az ellen, hogy neki tulajdonítsák.
2019. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!