Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti a könyveket szeretitek...

Ti a könyveket szeretitek jobban vagy a képregényeket?

Figyelt kérdés
Én szoktam könyveket is olvasni de a marvel képregényeket nagyon szeretem de szinte csak ezt olvasom(pókember,amerika jkapitány,x-men,bosszű angyalai).. és nekem azt mondták hogy a képregények azoknak vannak kitalálva akik nem szeretnek olvasni, de a marvel/dc képregény olvasók nem ilyenek, ugye?

2013. okt. 1. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem olvastam még képregényt, csak neten egyet, így nem nagyon nyilatkozhatok róla. De azért elég más, mint egy igazi könyv.
2013. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mirk ***** válasza:

A képregényt nem annyira olvasni kell, mint inkább nézegetni.

Jobban szeretem a könyveket.

2013. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Könyvet jobban szeretem.
2013. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Könyv.
2013. okt. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Regények, novellák, a képregényeket sosem bírtam, max. a pár képes változatokat, ugyanis nem lehet velük elég gyorsan haladni, mivel a képeket kell nézegetni.
2013. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is a könyveket.

Némelyik könyvnek van képregényváltozata is, ezeket időnként szívesen elolvasom (például a Rejtő könyvekét), de csak azért, mert az alapjukul szolgáló könyv tetszett, így kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan dolgozták fel. Azt el sem tudnám képzelni, hogy könyvek HELYETT olvassak képregényeket... teljesen más jellegű élményt ad a kettő, és a könyvolvasás ilyen szempontból sokkal gazdagabb, hiszen, nem lévén illusztrálva, nem szab határt vagy nem mutat irányt a fantáziának.

Nem ítélem a képregényeket, csak ezek, ahogy a nevük is mutatja, a kép és a regény keresztezéséből született fura hibridek, így az én szememben valahol félúton helyezkednek el a képzőművészet és az irodalom között, de közelebb állnak az előzőhöz.

2013. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőt.
2013. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Soha nem tudtam képregényt olvasni, sosem értettem.

A könívet semmi sem tudja felülmmúlni.

2013. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
72%
Én a könyveket jobban szeretem,jobban bele tudom élni magam,de a képregényekkel sincs semmi bajom:)
2013. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos magyarban nem válik el a graphic novel és a comic (mindkettő képregény, az első olyna mint egy regény, a második inkább csak rövid vicces valami).


Vannak nagyon jól megírt graphic novel-ek, amiket imádok. Vannak nagyon jól megírt könyvek amiket le se tudok tenni. Össze lehet hasonlítani? Nem hiszem.


Aki nem olvasott még jó képregényt, ajánlom neki Neil Gaiman Sandman c. művét...letehetetlen.

2013. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!