Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani a specifikác...

Delusion kérdése:

Tudnátok ajánlani a specifikációmnak megfelelő könyveket? (ld. Bent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Nemrég végignéztem a könyveimen, szeretek olvasni, de úgy érzem, hogy rengeteg alapmű kimaradt az életemből, és az irodalomórák se érdekeltek régen. Nem fogok takarózni, úgy érzem, irodalom terén elég műveletlen vagyok. Olyan alapművek maradtak ki, mint az 1984, Háború és Béke, Vörös és Fekete, A Per, Vágy Villamosa, etc., az abszolút világirodalmi klasszikusok, amelyeket bolygónk szinte bármelyik szélességi és hosszúsági fokán ismernek.


Tudnátok mondani ilyeneket? Vagy számodra mely könyvek voltak azok, amelyeknél (akár olvasás közben, akár utólag) úgy érezted, hogy az egész emberiség egy kiemelkedő alkotását teszed (tetted) magadévá?


Csak annyi feltételem van, hogy az elmúlt 3-4 évszázadban játszódjon a cselekménye, és ne legyen teljesen valószerűtlen (ilyen Harry Potter, Gyűrűk Ura és társai felejtősek). 18+ is jöhet, továbbá mondanám, hogy lehet magyar is, de nem hiszem, hogy akkora hatással lennénk a világirodalomra.


Előre is köszönöm válaszaitokat, és ha kérhetem, senki ne másoljon be "best novels of the world" jellegű linkeket, engem nem ez érdekel.


2013. okt. 2. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Heló!


Néhány nagyon jó könyv: Mechanikus narancs, Harcosok klubja, Johnny háborúja, A Mester és Margarita, Állatfarm, Egy tenyér ha csattan...


"lehet magyar is, de nem hiszem, hogy akkora hatással lennénk a világirodalomra."


Ez úgy hangzik, mintha olyan ember lennél, akinek a látszat számít. Csili-vili díjak, elismerések, mindenki beszéljen róla, de atartalom már lényegtelen...


Rengeteg kiváló, világszintű magyar mű jelent meg, és fog is megjelenni. Maximum nem akkora felhajtással, mint más könyveknél.


Aranysárkány, A láthatatlan ember, A Vörös Postakocsi, Egri csillagok, Szindbád, tóték, Az ebmer tragédiája... Csak néhány kiváló mű, a sok közül.

2013. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Battle Royale, Az időutazó felesége
2013. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mirk ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem leszünk egy véleményen kérdező. Én nem tartok alapműnek valamit attól, hogy klasszikus.


Továbbá elcsodálkoztam azon kijelentéseden, miszerint a teljesen valószerűtlen regények felejtősek. Hadd kérdezzem meg akkor, nem mindegy, hogy a világháborúban lőnek puskával, vagy a varázsháborúban pálcával? Nem mindegy, hogy a nácik ellen fog össze a világ, vagy az orkok ellen? Nem ugyanaz az erkölcsi mondanivaló?

Sok könyvet olvastam az általad felejtősnek titulált műfaj berkeiből, melyek az én véleményem szerint értékesebbek az "alapműveknél".

Természetesen mindez szubjektív és nem akarlak megtéríteni, vagy ilyesmi, csak arra kérlek, hogy egy kicsit légy nyitottabb.


A kérdésre válaszolva, Robert Merle művei közül válogathatsz.

2013. okt. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én barom elfelejtettem hogy kiírtam ezt a kérdést.


#1: ha belegondolsz, egyáltalán nem lényegtelen a tartalom, a kérdésemben lefektettem pár kritériumot ezzel kapcsolatban. Elismerem, kicsit bicskanyitogató volt a kijelentésem, egy magyar ember számára életszerű lenne az, hogy fontosnak tartsa hazája irodalmát, talán nekem is fontos, de valahogy mégis érdektelen az egész. A féldiplomatikus mellédumámat félretéve, vitathatatlan, hogy vannak jó és szép darabok, például az Ember tragédiáját pont élveztem, de mekkora relevanciával bír a mi hazánk a világirodalom tekintetében? Egyáltalán nem akarom saját magunkat rugdosni, szimplán pont nem ilyen műveket keresek.


#3: Ez most abszolút okoskodásnak (vagy valami idióta szindromának) fog tűnni, de biztosíthatlak róla, hogy nem az.


Rosszul vagyok az ilyen "high fantasy"-ktől mint a Gyűrűk Ura vagy pl. A tűz és jég dala. Realista vagyok, a valóságban élek, nem visz rá a lélek arra, hogy több száz vagy ezer oldalt olvassak orkokról, varázspálcákról, tündérekről, és így tovább. Biztos van ember, aki bele tudja élni magát ezekbe, magával ragadja a cselekmény etc., tök normális dolog ez; de én nem vagyok ilyen, nem tudom komolyan venni. Ez ilyen rossz beidegződés nálam. Nyilván vannak kivételek (nem sok), de egyáltalán nem szeretnék ilyen vízekre tovább evezni.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a +.

2013. okt. 4. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!