Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretsz olvasni?

Miért szeretsz olvasni?

Figyelt kérdés
Mi az ami arra késztet, hogy leülj, és elolvass egy könyvet, hogy betérj egy könyvesboltba vagy egy könyvtárba?
2013. okt. 9. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
8 éves koromban kezdtem el olvasni, és azóta is sokat olvasok. Szeretek olvasni, mert szórakoztató. Nem tudom, hogy miért, de az.
2013. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az olvasás olyan, mint egy utazás - térben és időben. Csak épp nem kell százezreket költeni repülőjegyre, és az utazásnak nem szabnak határt a realitás keretei. Elutazhatok olyan vidékekre, ahová fizikai valómban sosem juthatnék el, olyan emberekkel ismerkedhetek meg, akikkel sehol máshol nincs lehetőségem találkozni, és olyan kalandokba keveredhetek, amelyeket csak egy kényelmes karosszékben ücsörögve lehet élvezni, egy jó meleg szobában.

Ha milliárdos lennék, elutazhatnék a Föld minden pontjára. De az időutazás akkor sem lenne lehetséges. Könyvek segítségével azonban jártam már a párizsi szalonoktól a gulágokon és az egyenlítői őserdőn keresztül a Korongvilágig, mindenütt. Ezerféle emberrel (és egyéb lénnyel) találkoztam ezerféle alakomban, és lélegzetelállító kalandokat éltem át.

Erre csakis egy KÖNYV képes.

2013. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
"Erre csakis egy KÖNYV képes." Tévedsz erre sok minden képes: drog, pia, anime, filmek.
2013. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Na, a drog meg a pia az tényleg nem jutott az eszembe, mert az alkoholt semmilyen formában nem kedvelem, a drogot pedig sohasem próbáltam (és nem is áll szándékomban). Az anime az én értelmezésem szerint a filmen belül egy alkategória, és nem, a film nem képes ugyanerre, mert a film a szádba rágja, hogy mi milyen, melyik szereplő hogy néz ki stb., a könyv azonban nem szab határt a fantáziának.

Félreértés ne essék, kedvelem a (színvonalas) filmeket is, de a film alapvetően egy sokkal behatároltabb információközlési csatorna, mint a könyv.

2013. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek a 2. válaszolóval. Ezen kívül...ha elolvasol egy könyvet az író azon keresztül osztja meg veled a világnézeteit, látàsmódjàt, és mínél több könyvet olvasol, annàl jobban bővül a te látóköröd is, ez segít abban, hogy megtalàld önmagad.Meg

persze a könyvekben el tudsz rugaszkodni a való világtól is, nem lesz minden olyan szürke, komoly.

2013. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
.Hatalom.
2013. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Imádok olvasni. Mondjon bárki bármit, fantasztikus dolog. Egy jó könyv beszippant, magával ragad és ott is tart a saját világában. Kikapcsolódást nyújt, közben semmi máson nem kell gondolkodnod. Elfeledteti a gondjaimat, olyankor nem létezik semmi más, csak A könyv. Átélheted a karakterek érzelmeit, kalandjait és tanulhatsz belőlük.
2013. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem csak szórakoztatni tud, és kivonni a saját fejedből és életedből, de tudom, mennyit változtam a könyvek hatására, mennyit fejlődtem, még a rossz könyvektől is. Szerintem ez jó dolog. Amúgy is, az olvasás a leghasznosabb passzív időtöltés, szerintem.
2013. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!