Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes megvennem és elolvasno...

Érdemes megvennem és elolvasnom a Trónok harca című könyvet?

Figyelt kérdés

Láttam a sorozat mind a három évadját és eléggé tetszett. Szeretném olvasni a könyvet, de nem tudom érdemes- e megvennem ( a könyvtárból ahova szoktunk járni és ami a legközelebb van hozzánk, most egy ideig nem lehet könyvet kivenni).

Jó könyv? A barátnőim akik olvastak azt mondták unalmas és ahol olvastam a könyvről ott is volt olyan aki azt mondta, hogy béna, de ugyanakkor olyanok is vannak akik istenítik.

(Mi az igazság?) Szerintetek megéri megvenni és elolvasni?


A válaszokat előre is kőszönöm!

Üdv.



2013. okt. 13. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Persze, hogy megéri. Akik szerint unalmas, azok nem tudom mit szoktak olvasni...no mindegy.

De én még nem találkoztam olyannal, akinek ne tetszett volna.

Egyébként a Trónok harca csak az első könyv.

[link]

2013. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

* nem tudom, hogy milyen barátnőid vannak, vagy hogy hol olvastad az állítólagos "olvasók" beszámolóit a könyvről, de aki azt állítja, hogy "unalmas", vagy "béna", az 1.: valójában nem olvasta el a könyvet, csak hazudta, hogy menőbbnek tűnjön, amiért tudja használni az olvasási képességét; 2.; elkezdte olvasni, de az első pár oldalnál tovább nem jutott! Persze mindenkinek más az ízlése, és más tetszik neki, és ezt tiszteletben kell tartani, de aki (azt állítja magáról, hogy) elolvasta az eddig megjelent 5 kötetet, és mégis unalmasnak mondja, az miért olvasta egyáltalán végig az egészet, ha annyira unta; ill. aki pedig az első pár oldalnál tovább nem jutott, az mi alapján ítélkezik a teljes műről, s állítja magáról, hogy végig olvasta az egészet?!!! Az emberek divatból fikázzák a dolgokat; sose hallgass a fikázókra, csak a saját véleményedre!! :D


A regénysorozat mérföldekkel jobb, mint a sorozatbéli mostoha testvére!! Nem túl sok párhuzamot lehet e kettő közt találni a főszereplők nevein kívül! Ha szereted a szövevényes, fordulatos, néhol sokkoló és gyomorforgató történeteket, amelyek egy komplex, jól kitalált, fantasy világban játszódnak; továbbá, ha tetszett a tv-sorozat, de nem veted meg az olvasást sem, akkor, IGEN, neked való a regénysorozat! Készülj fel, hogy függőséget okoz majd! :)


* Egyébként a Trónok Harca csak az első kötet elnevezése - a sorozat összefoglaló neve: A Tűz és Jég Dala (angolul: Song of Ice and Fire). :)

2013. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha tetszett a sorozat, akkor megéri, mert a sorozat egy kalap fos a könyvhöz képest.

George R.R. Martin: A Tűz és Jég Dala:

1.Trónok Harca

2.Királyok Csatája

3.Kardok Vihara

4.Varjak Lakomája

5.Sárkányok Tánca

PDF-ben is lelehet tölteni, ha nem akarod megvenni.

2013. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenki válaszát! Azt hiszem meg fogom venni... :D

Egyébként már a sorozattól is függővé váltam.

2. válaszoló: pont az ilyen könyveket szeretem!

A barátnőim meg a tipikus vörös pöttyös könyveket olvassák, meg a SzJG-t,amiket én kifejezetten rühellek. (És mivel leginkább csak ilyen könyveket lehet kapni a boltokban,nem is tudom mikor olvastam utoljára. :( )


Jöhetnek még hozzászólások!

2013. okt. 13. 17:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Ui.: Köszönöm a könyvsorozat címét és a részek címét! :)
2013. okt. 13. 17:30
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a könyvek és a sorozat is másért tetszik, persze nyílt titok, hogy a könyv az sokkal részletesebb, élvezetesebb, lehet hogy néhol száraz, de az is kell na! :D Főleg, ha továbbviszi a történéseket.

Mindenképpen olvasd el, ha nem a barátnőid "könyv érdeklődési köre" a tiéd, mert biztosan szerzel a Tűz és Jég Dalával sok-sok kellemes órát magadnak ;)

2013. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm azoknak akik írtak, és válaszukkal segítettek dönteni!

Megvettem a könyvet és nem bántam meg! :)

2013. okt. 20. 16:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól tetted, nagyon jó könyv, érdemes elolvasni.
2013. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem például nem tetszik a könyv. Mégpedig azért mert túl vontatott, rengeteg fölösleges szereplővel. Gyakorlatilag már a tulajdonságoknak egy új karaktert hozott létre.


Meg sok benne a száraz rész, a fordulatok után is hiányérzetem van. Ez ehet azért mert Folletthez szoktam aki igazán fordulatos könyveket ír.


Ja és kiolvastam az első könyvet és a második részt a Királyok Csatáját félig.


Egy egy könyvet szerintem simán le lehetett volna írni 600 oldalba a 900-1000 helyett.

2013. nov. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
En is ezen gondolkodom, hogy lehet h megveszem a konyveket...mar a sorozat is iszonyuan tetszett, nagyon jo :) Milyen nyelven eri meg? magyarul vagy angolul?
2015. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!