Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy jelölhetném a regényemben...

Hogy jelölhetném a regényemben, ha vki angolul szólal meg?

Figyelt kérdés
A szereplők közül vannak amcsik és magyarok is, elég gyakran van benne angol nyelvű párbeszéd, de semmi kedvem olyan sokat idege nyelven írni. Jelöljem valahogy, ha épp nem magyarul beszélnek? Melyik a legjobb megoldás?

2013. okt. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha fontos, akkor írd oda kommentárban, hogy angolul beszélgettek, vagy "mondta angolul". Már ha a szereplő (akinek a szemszögét követed) érti a nyelvet. (Vagy külső nézőpont.) Ha a szereplő nem érti, akkor írhatod, hogy "úgy gondolom, angolul mondta, de nem érettem, mit". És hasonlók. Természetesen nem kell a fél regényt angolul írni. :)
2013. okt. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az idegennyelven elhangzó mondatokat dőlt betűvel szokás jelölni. Ha sok benne az angol szöveg, akkor nyerőbb ötlet, ha az angol nyelvű párbeszéd elején jelzed, hogy pl. "XY angolul folytatta". Az angol rész végén pedig vice versa: "XY ekkor visszaváltott magyarra".
2013. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor szokás dőlt betűvel írni, ha ténylegesen idegen nyelven van írva! Ha magyarul írod, de angolul beszélgetnek, akkor egyszerűen csak jelezd ezt a tényt a szövegben.
2013. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Terry Pratchett: Hazafiak. Ebben van gyakran az, hogy a szereplők hosszabban idegennyelven beszélgetnek (amely ráadásul egy fiktív nyelv). Az író ezt úgy jelöli, hogy ezek a részek másmilyen betűtípussal vannak szedve. Pratchett elég egyedi alak, nála "belefér" ez a más betűtípus-dolog, ennek az alternatívája lehet a dőlt betű.

(Akartam linkelni az említett könyvet, hogy megmutassam, hogy értem, de nem találtam képet a szöveg ezen részeiről sajnos.)

2013. okt. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!