Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ókori világban, Rómában,...

Ókori világban, Rómában, Egyiptomban játszódó könyvek?

Figyelt kérdés
Steven Saylort, Colleen McCullough könyveket, Mika Waltaritól Az emberiség ellenségei-t, Henryk Sienkiewicztől a Quo vadis-t olvastam. Kb. Ie. 70-től érdekelne a IV.-V. századig bezárólag, hiteles szórakoztató regény és nem tankönyv:D Ajánlanátok párat?

2013. okt. 17. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lindsay Clarke: Visszatérés Trójából

Egy történelmi stílusú regény Odüsszeusz kalandjairól, ahogyan az valójában történhetett volna.


Christian Jacq: Ramszesz sorozata

Gondolom Ramszesz életéről szól, ezt nem olvastam.


Bernard Cornwell: Excalibur I.-II.-III.

Arthur király legendájának egyik változata.

2013. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Móra: Aranykoporsó

(Nagyon "fogékony" időszakomban olvastam, de egy életre meghatározó könyvélmény marad.)

Graves írásai? Én, Caludius; Claudius, az isten - történelmileg nem sok kifogásom lehet ellenük, ellenben az első elejét végtelenül untam. (Nem szeretem a sok nevet felsoroló unalmas családregényeket, azt hiszem. Na, ez az.)

Kosztolányi Nérójának is adj egy esélyt, nem jut már eszembe, történemileg mennyire volt pontos, de Kosztolányi, nem lehet nem szeretni a stílusát.

2013. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 belapus ***** válasza:
2013. okt. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. okt. 18. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
waltari mániája a téma
2013. okt. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mika Waltaritól a Szinuhe, Michelle Morantől a Nefertiti
2013. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!