Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki Justin Cronin...

Olvasta valaki Justin Cronin Szabadulás c. könyvét? Hogy tetszett és nagy vonalakban mi a történet?

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta hogy megvegyem-e, de még bizonytalan vagyok.

2013. okt. 19. 19:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és kérlek írj nemet illetve kort is. Köszi!
2013. okt. 19. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Én olvastam.

Alapvetően nem rossz. Arról szól, hogy tudósok kísérleteznek egy bizonyos vírussal. Ehhez természetesen kísérleti alanyokra is szükség van, 12 elítéltet szánnak erre a célra. Azonban a vírus mutációt hoz létre az emberekben, akik innentől fogva elvesztik emberi mivoltukat, lényegében szörnnyé/zombivá-ami tetszik- válnak. Egy 6 éves kislányt is beoltanak, azonban az ő szervezete másképp reagál a vírusra, tulajdonképp örök életű lesz.

Na, ezek a lények szaporodnak, fertőznek, eltelik pár száz év, és már csak egy kis csoport marad a földön, akik emberek. Fallal veszik magukat körül, önálló kis gazdaságuk van stb.

Egy napon egy Amy nevezetű lány jelenik meg a falaknál, ami azért is furcsa, mert eddig azt hitték, csak ők maradtak "normálisak". Innentől meg nyakukba veszik a világot, és meg próbálják legyőzni a fertőzötteket.


Én néhol hullámzónak éreztem a történet színvonalát. Voltak részek, ahol majdnem elaludtam, meg olyanok is, ahol nem tudtam letenni a könyvet. Sokkal érdekesebb az a rész, az a pár könyv ( könyvekre van osztva), ami arról szól, hogyan hajtja uralma alá a fertőzés az emberiséget, hogyan internálják a lakosságot, mi történik, mielőtt a Kolónia létrejönne.

Összességében nem bántam meg, hogy elolvastam.

18/l

2013. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kicsit utánaolvastam és más is írta, hogy néhol unalmas volt, de nem volt rossz. Szerintem én is elolvasom. Tudnál még pár könyvet mondani amit olvastál és tetszett?

2013. okt. 19. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen témában nem sokat olvastam. Ha a kezedbe akad a Kezek és fogak erdeje, na azt NE olvasd, nekem végig az járta fejemben, hogy tiszta Cronin.

Én nagy King rajngó vagyok. Tőle: Sorvadj el, Cujo, Állattemető, Dolores

-Rowling- Átmeneti üresedés- ez mondjuk elég megosztó, vagy szereted vagy nem

-Carcaterra: Pokoli lecke

-Bartis: A nyugalom

-Beckett: A halál kémiája

-Brown: A da-Vinci kód

-Orwell: 1984

-Keyes: Virágot Algernonnak

-Karen Thompson Walker: Csodák kora


Sem a nemedet, sem a korodat nem tudom, de hátha találsz valami neked valót ezek közül.

2013. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Találtam köztük párat, ami felkeltette az érdeklődésemet.
2013. okt. 19. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!