Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Hüvösvölgyi...

Lilliom200 kérdése:

Szerintetek a Hüvösvölgyi suli vagy a SZJG a jobb? És miért?

Figyelt kérdés
2013. okt. 26. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a Szent Johanna Gimit tartom jobbnak, de ez (szerintem) csak azért van, mert én az Szjg-t olvastam előbb aztán rögtön utána a Hűvösvölgyi sulit és túlzottan is a Szent Johannához viszonyítottam. Végig sem bírtam olvasni.. De most így egy félév elteltével talán megpróbálom mégegyszer.


Egyébként szerintem ez attól függ hogy ki melyik könyvet/ sorozatot olvasta előbb és hogy mennyire tudnak különbözetet tenni a kettő között.

2013. okt. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válsszod
2013. okt. 28. 09:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az SzJG Mert 1. Az hosszabb

2. Jobban lekötött 3. Több benne a szerelem, csalódás, barátság

4. Meghatóbb

De a Hűvösvölgyi suli is nagyon jó, érdekes

2013. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mind a kettő nagyon jó, más szempontból. Én az Szjg olvasása után kb. fél évig a hatása alatt voltam, vagy 4x újraolvastam, és nem tudtam megunni (máig se), Most olvastam el a HVS 1-et, és ez is hasonló hatású könyvnek ígérkezik. (sokan azért nem szeretik, mert össze akarják hasonlítani az szjg-vel, pedig nem lehet, a pár hasonlóság ellenére sem)
2013. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én örökös SzJG-er vagyok de min kettőt olvastam. Az Szent Johanna teljesen beszippantott és le sem tudtam tenni. A Hűvösvölgyi suli is érdekes de az valahogy nem tud annyira lekötni, nem a történettel volt bajom inkább a könyv stílusával
2013. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Ti (akik olvasták mindkettőt)

észrevettétek hogy mennyiminden egyezik.....pl.:Bíró Dorián-Bíró Dávid..............

2013. nov. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mcgalagony17 ***** válasza:

Tudnék egyéb hasonlóságokat is felsorolni a két könyv között:

- SZJG-ben Virág öccse is Benjámin, meg az ikreké is a Hűvösvölgyi suliban

- ugyanúgy tiltakozik Virág a kisöccse és az apja új nője ellen, mint itt az ikrek

- Reni görcsölős stílusa egy az egyben lerí Dóriról a naplóírás közben

- Anyuci egyik könyvben sem egy konyhatündér

- Reni állandó pattanásproblémái egyeznek Dóriéval, a szürke egyéniségükről nem is beszélve


De ezektől függetlenül jó könyv mindkettő!

2014. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hippilány02 ***** válasza:
38%
Szóval szerintem azért jobb a HVS mert nem csöpög a nyáltól egyik kedves válaszoló azt írta hogy sokkal több benne a szerelem hát szerintem egyszerűen csöpög a nyáltól és miért több benne a csalódottság hogy egyfolytába mindenért sír Reni???????????? de most őszintén? és valamelyik másik kedvesebb válaszoló azt írta hogy mindenkinek az ajobb amelyiket először olvasta hát én az Szjgt előbb olvastam és nekem a HVS jobban tetszik mert nem csepeg a nyáltól attól hogy nem vicces könyv ez a könyv nem olyan fogjátok fel nem kéne minden könyvet az szjghez hasonlítani mert vannak annál jobbak és rosszabb könyvek is :) (és a HVS jobb nála egy pöppet) tisztára olyan történetek vannak benne ami már velem is megtörténtek (Kivéve az Attilás esetek habár nekem annál egy kicsit durvább volt) és rohadt jó könyv
2014. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

így utólag:

szerintem a hűvösvölgyi sulikoppintás!

a szjg hamarabb megíródott...ennek ellenére nem rossz, de koppintás


nem akarok senkit megsérteni, pláne hogy a kérdésre egy év elteltével írok..de ez a véleményen

2014. nov. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem a hűvösvölgyi suli. Először olvastam a szjgt egyből utána a hvst (hűvösvölgyi suli). Jó, lehet hogy vannak benne hasonlóságok, de szerintem a szjg nagyon szar... De mindenki döntse el magának melyik tetszik neki jobban. Ja és kitudja hány része lesz a hvsnek. Lehet hogy 7 de az is lehet hogy lesz vagy 9. Mindenki azt mondja az a jobb amit először olvas. Szerintem ez nagy hülyeség. De mimdenkinek van saját izlése. 13L
2015. máj. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!