Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Dan Brown féle Da Vinci-kódn...

A Dan Brown féle Da Vinci-kódnak lehet valóságtartalma vagy fikció az egész?

Figyelt kérdés
2008. júl. 8. 00:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem az a velemenyem,h itt van egy csomo vallasi fanatikus,akik nem birjak elviselni a tudatot,h az imadott Bibliajuk talan kitalacio is lehet.en nem mondom h kamu az egesz,de azt nyugodtan megtehettek h valtoztattak rajta,vegulis Constantinus csaszar idejeben talaltak meg ez teny.o pedig pogany volt.milyen tortenelem???a tortenelem is csak olyan mese.beetettek velunk egy csomo sz...t,lehet h fele sem igaz,ugyanis csak talalgattak h h lehetett,a fentmaradt irasok pedig lehetnek egy akkori iro agyszulemenyei.es ha nincs semmi titok a kozonseges emberek elott,akkor miert van a vatikanban egy olyan hely ahova senki nem teheti be a labat csak a feleskudt papok vagy mik akik ott elnek??azert mert ha kiderul valami,akkor a katolikus vallas oszzeomlik.
2009. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Xmes válasza:
96%
A sztori alapját szolgáltató evangélium valóban létezik. A Fülöp evangéliumot az 1940-s évek végén találták meg Nag Hammadi-ban.
2009. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, lehet benne valami. Elvégre honnan lehetünk biztosak benne, hogy a Biblia nem egy fikció (ahogy előttem is írták)? Én is úgy kezdtem neki a Da Vinci-kódnak, hogy "jó kis sztori" de pl. az Utolsó vacsora kissé elbizonytalanított.. Lehetséges, hogy Jézus és Mária Magdolna házasok voltak, s született egy lányuk, Sára? Erre éppúgy nincs bizonyíték, mint ahogy a Biblia számos történetére sem. Szerintem. De egy hívő biztosan másképp vélekedik.
2009. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tudja,hogy volt egy ember aki leirta az ur sugallatait.(ott áll az elsö lapon)Tehát egy szép és bölcs könyv egy kis kézikonyv az élet túléléséhez.Ez a Biblia .


De ami a Da vinci kodot illeti elképzelhetö,hogy igaz,de az is,hogy nem.Ki mondja ezt meg talán az hogy miben hiszel!

Habár nekem ez nem változtat semmin ha volt felesege azt is elfogadom,ha nem ugy is jo.Annyi biztos,hogy a bibli és a vallásom segitett abban hogy ne sülyedjek le,hogy jobb élete éljek.

2009. aug. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
20%

Dan Brown keresztényellenes író. Így olvassátok könyveit.

Könyveivel kultúrharcot folytat, azt hiszi, majd attól lesz jobb a világ ha az emberek eltávolodnak Istentől.

2009. nov. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Huuu az egész tök valóságos..... nölj fel az egész barom'ág. Azért írták igy a könyvet hogy jó sok hiszékeny ember pénztárcáját megkopaszák.
2009. dec. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

kedves 23:54 és 11:20

A da-vinci kód sok-sok hívő embert ledöbbentett és megbénított. Nagyon hihető és mindenhol állítólagos történelmi tényekkel van feldúsítva. Mondanom sem kell, ezekből egy sem igaz.

Az utolsó vacsora csak egy kép. Ha da Vinci nem volt hívő, miért ne törhetne egy kis borsot az egyház orra alá? Amúgy a nagy Grál őrületet sem értem, mivel a Bibliában semmilyen formában nincs benne, és ez csak egy legenda.

És Jézusnak nem volt felesége. Neki épp az volt a jellemzője, hogy ő a valaha élt legtisztább ember volt a földön, minden bűntől mentes, ebből következik, hogy szexuálisan soha nem érintkezett nővel.

És Jézust nem csak a Bibliában említik, hanem római előkelők, írók, költők stb. [link]

És a Bibliában benne van, hogy az emberek el fognak fordulni Istentől. Ez a könyv is ezt szolgálja, hogy meginogjanak a hívők.

12:09 nem csak a katolikusokról van szó, hanem az egész keresztény egyházról...

Teljes mértékben egyetértek a 08:20 és a 08:38as írójával.

2009. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Szerintem a kérdés elég összetett.

Nem szabad elfelejteni, hogy ez egy könyv, amit azért írtak, hogy szórakoztasson és nem azért, hogy bárkit bárhova befolyásoljon (bár ha lehet akkor mennyire alapozott a hite?) vagy szakirodalomban helyet kérjen magának. Ez csak egy könyv, ami izgalmas, érdekes, sok cselekménnyel és kizökkent a mindennapokból.

A kérdésre nincs igen vagy nem válasz, és soha nem fog kiderülni, hogy Jézusnak vannak-e gyermekei.

De ha kicsit távolabról nézzük.....

Jézus tagadhatatlanul ember volt (hisz meghalt), és mint ilyen érzései is voltak, tehát táplálhatot szerelmet egy nő iránt. A szerelmet is Istentől kaptuk,így az nem "mocskos". Ekkor pedig miért ne lehetett volna...

Biblia...na igen. Tudjuk, hogy emberek "állították" össze, és az ember gyarló...tehát ezt sem vehetjük 100%-osnak. De feltételezhetjük, hogy a legjobb szándékkal "készült". Viszont nincs benne minden...és soha nem fogjuk megtudni, hogy mni maradt ki belőle. Az akkori emberek másképp gondolkodtak éreztek és éltek. Nem tudjuk meg, hogy mi "nem volt érdekes" a számukra.

Egyház... saját maga generálta az értelmetlen tagadással ezt a kérdést is...teszem azt mi lett volna,ha nem nyilatkozik vagy foglal állást? Szerintem nem lenne ennyi összeesküvés elmélet, csupán izgalmas és érdekes lehetőség maradt volna.

Mindenképp szét kellene választani, hogy az egyházban vagy Istenben hiszünk-e. Ha az egyházban,akkor megértem azt a hozzáállást miszerint ez a mű "szennyez". De ha Istenben hiszek, miért ne lehetne akár igaz, vagy lehetne alapja ennek a történetnek. Képzeljük el, hogy igaz, az emberiség csak nyerne vele...

A lényeg, hogy ez egy költői kérdés, amire nincs válasz...és talán jól is van ez így. Aki valóban hisz, az a könyv elolvasása után is fog! Ezért meddő a vita a valódi "hívők" között.


ui: viszont valóban rengeteg kérdést feszeget még a könyv pl: miért van zárolt szekció a vatikán könyvtárában...stb

2010. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

1.,2.,és még akárhányadik válaszado!

Torténelmileg bizonyított tények vannak abban a konyvben leírva-és most ne mondd,hogy ateista vagyok.Az egyház torténelmét kutatva rengeteg ellentmondás találhato.Ami a kereszt szorol van írva a 211.oldalon,az színigaz.Egyetlen dolog lehet bizonytalan:a Grál.Ez tényleg lehet valamilyen kitalált kalandos részlet is ,hogy a Grál valojában maga Mária Magdolna.Errol rengeteg az elképzelés,de egyik sincs bebizonyítva.Visszatérve az egyházra,nem titkolhato,hogy véres multja van-lásd:pgányok megtérítése.

Az istennoimádás tényleg létezik és az egyház tényleg ezen alapult meg.

Még egyszer mondom:a tények ,amikre épul,igazak.

A koréfont torténetrol pedig:Dan Brown fantasztikus tudással rendelkezik,és egy fantasztikus,mégis reális konyvet írt.


P.S.:Ne merj megcáfolni,egyháztorténész vagyok.

2010. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
2-hoz: Jah, azért lett Best Seller! Nagyon állat egy könyv!Mindenkinek végig kell egyszer olvasni!Nagyon jól lett bonyoltva, és olyan lesz a tettes, akire az életben nem gondolnál!
2010. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!