Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók, kikre...

Harry Potter rajongók, kikre gondolt Voldemort? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

– Innen hat halálfaló hiányzik… Három, aki az életét adta értem. Egy, aki túl gyáva volt hozzá, hogy visszatérjen… Ő bűnhődni fog. Egy, aki végleg hátat fordított nekem… Rá természetesen halál vár… És egy, akit hű szolgámnak nevezhetek, s aki már korábban visszatért hozzám.

A halálfalók mozgolódni kezdtek, és egymásra pislogtak.

– Az a hű szolgám a Roxfortban van. Az ő fáradozásának köszönhetjük, hogy fiatal barátunk ma itt van köztünk…



2013. okt. 30. 13:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
ifj. Barty Kupor, aki (ál)Rémszem Mordonként van jelen az iskolában.
2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok, mármint hogy ő van Roxfortban.


vagy a többire is kíváncsi vagy?

2013. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mondja hogy egy aki túl gyáva volt visszatérni az gondolom Karkarov

A Roxfortoson Kupor azt gondoltam hisz ő segít Harryt eljutatni oda

De azt is mondja hogy valaki végleg hátat fordított neki, az Piton lenne? Végülis hiheti azt hisz Dumbledore-nak dolgozik..

a regény végén mikor Harry a gyengélkedőn van akkor mondja Dumledore Pitonnak hogy tegye meg ha képes rá meg ilyesmi ő modja hogy jó és elmegy

lehet hogy akkor ment Voldemorthoz és Voldemort elhitte neki a sztoriát ? Mert az a hetedik könyvből kiderül hogy Voldeort azt hitte hogy Piton az ő szolgája és hogy neki kémkedik Dumbledorról de ez igazából fordítva van

2013. okt. 30. 14:13
 4/27 A kérdező kommentje:

Ez nem sikerült valami értelmesen leírnom szóval ha kell leírom mégegszer..

Ez nem a kérdéshez tartozik de nem írok ki emiatt új kérdést.

Szóval itt Kupor fia beszél Dumledorral:


– A nagyúr értesített engem apám szökéséről. Azt írta, mindenáron fel kell tartóztatnom apámat. Így hát vártam és résen voltam. Használtam a térképet, amit Harry Pottertől szereztem. A térképet, ami majdnem a vesztemet okozta.

– Miféle térképről beszél? – kérdezte Dumbledore.

– Potter térképéről. A Roxfort térképéről. Potter meglátott rajta engem. Látta, amikor lementem Piton szobájába alapanyagokért a Százfűlé-főzethez. Azt hitte rólam, az apám vagyok, mert a keresztnevünk is egyezik. Aznap éjjel megszereztem Pottertől a térképet. Elmondtam neki,hogy az apám gyűlöli a sötét varázslókat. Potter azt hitte, apám Pitont gyanúsítja.


Ezután Piton nem szivatja Harryt a térkép miatt ? (ő is bent volt a kihallgatás során) Nem említi meg egyszer sem neki ? Elvégre már harmadikos korábban is észrevette de akkor Lupin húzta ki a bajból Lupin elisvette tőle csak év végén adta vissza.Negyedikben ugyanez történt Piton észre vette mondta is hogy ez Potteré de akkor meg "Mordon" mentette ki a pácból.

2013. okt. 30. 14:20
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is Pitonra gondolhat, akire halál vár és gondolom sikerült neki kellően meggyőző mesét beadni hogy hol volt eddig.

De épp most fogom újraolvasni a negyedik kötetet, úgyhogy utána úgy is ki fog derülni lassan, hogy sikerült Pitonnak visszaférkőznie Voldemort bizalmába.

2013. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Én már többször elolvastam a kötetet de nem emlékszem olyan része amiben benne van az hogy Piton hogyan szerzi vissza Voldemort bizalmát. Kár, mert kíváncsi lénnék rá.:(
2013. okt. 30. 14:27
 7/27 A kérdező kommentje:

A gyáva az biztosan Karkarov elis menekült a Roxfortból..

A térképesről nem tudsz semmit? (bemásoltam)

Érdekes viselkedése van Pitonnak :)

2013. okt. 30. 14:30
 8/27 anonim ***** válasza:
A térképes dolog érdekes, de hát Pitonon többnyire már nem lepődik meg a ember, főleg mire eljut a negyedik részhez :)
2013. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
9%

Túl gyáva volt hozzá, hogy visszatérjen: Piton

Aki végleg hátat fordított: Karkarov

Hű szolga: ifj. Barty Kupor

2013. okt. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt elfelejtettem írni. Hogy hogyan szerzi vissza Piton Voldemort bizalmát? Az a könyv 6.részének az elején mondja meg Piton.

2013. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!