Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek legjobb magyar szépirod...

Melyek legjobb magyar szépirodalmi könyvek, melyik a kedvencetek, mit ajánlanátok egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a Móricz novellákat, Jókait, Mikest, Örkényt, Kosztolányi Édes Annáját... ... ...

Szóba jöhet próza, líra, dráma, tehát tulajdonképpen bármi bármilyen korszakból...

/Igen google-ön is utána tudnék nézni, de most az a kérdésem, hogy ki mit szeret, ajánl.../



2013. nov. 12. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szépirodalom, de én a Rejtő regényekre esküszöm.
2013. nov. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Jogos... Gondolkoztam rajta, hogy majd belekóstolok, mivel sok jót hallottam ezekről, de azt hiszem pont ez a plusz löket kellett, hogy ténylegesen elolvassak egyet...

Köszönöm!

2013. nov. 12. 23:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezeket ajánlom:


Heltai Jenő: A 111-es.

Németh László: Égető Eszter.

Nagy Lajos: A tanítvány.

Móricz Zsigmond: Életem regénye.

Kosztolányi Dezső: Pacsirta.


Szerintem a háború utáni egyik legtehetségesebb női írónk: Galgóczi Erzsébet: Vidravas, Törvényen kívül és belül című műveit.

2013. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gárdonyi Géza: Láthatalan ember

Wass Alber: Tizenhárom almafa.

2013. nov. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem Szerb Antal az utolérhetetlenül óriási kedvencem, ha már a magyar szépirodalomnál tartunk. A Pendragon legenda, Utas és holdvilág, VII. Olivér, ezekkel érdemes kezdened.

Rejtő is kiváló valóban, én is csak ajánlani tudom.

Szabó Magda: Tündér Lala (amely a címével ellentétben egy szép, jópofa és "felnőttes" történet)

Moldova György rendszerváltás előtti szatírái és riportkönyvei, pl. A beszélő disznó, Az Abortusz-szigetek, A "Lakinger Béla" zsebcirkáló (ezek főként történelmi, politikai és szociológiai témájú szatírák).

2013. nov. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még Esterházy Péter.
2013. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kosztolányitól az Aranysárkány is nagyon jó.

Szabó Magda: Az őz, Mondják meg Zsófikának

Fekete István: A koppányi aga testamentuma

Ha vers is jöhet, Szabó T. Annát is ajánlom - nem tudom, 16 évesen mennyire emészthető, mert elég durva témákról ír, de én nagyon szeretem, szóval bátorítalak, aztán majd eldöntöd, neked tetszik-e.

2013. nov. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Asrath válasza:

Én Szabó Magda könyvei úgy általában, kimondottan tizenéves lányoknak szól és nagyon jók.

Szerintem kezd az Abigéllel, az az egyik legismertebb, legkedveltebb mű tőle, film is készült belőle.

2013. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt azért nem mondanám, hogy Szabó Magda minden könyve tinilányoknak szól, mert a legtöbb nem, és az ifjúsági regényeihez is kell bizonyos érettség (szerintem). De egyébként nagyon jó író, én is ajánlom.

Hát figyelj, ha eleve a régebbi írókat preferálod, nézz csak körül azok között. Ajánlom a moly.hu-t, ahol címkék szerint is kereshetsz (pl. 20. század).

De ha ajánlásra vágysz, akkor Fejes Endre regényei, főleg a Jó estét nyár, jó estét szerelem. :) Nem egy szórakoztató olvasmány, inkább súlyod, de a maga nemében nagyon szép.

2013. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fentieken túl én nagyon szerettem még: Gárdonyi Géza - Ida regénye című könyvét is. :)
2013. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!