Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csinálsz, ha elfogy az ihlet?

Mit csinálsz, ha elfogy az ihlet?

Figyelt kérdés

Hagyod, hogy foglalja a helyet a gépeden és ott porosodik meg, vagy bele kezdesz egy másik történetbe, vagy addig töröd a fejed, amíg ki nem találsz valamit??

Én abba a bajba vagyok, nem kertelek! Elkezdtem írni egy regényt, de a 10. oldalnál elakadtam, van sok sok ötletem csak nem tudom megvalósítani nincs meg az a nagy ihletés.. Ti mit csináltok, hogy beinduljon az írókátok?? :)


2009. nov. 17. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam erre egyszer egy jó mondatot, nem tudom, ki találta ki, de irigylem tőle. Az ihlet a lus­ta írók kifogása.


Mondta Lőrincz L. László egyik riportjában...

és én is mindig így járok... és tudom milyen érzés... általában egész éjszaka ezen agyalok és vagy kitalálok valamit vagy nem...

2009. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tök vicces mert 2 történetet kezdtem el az egyiket már régebben, azt már most nem tudom folytatni, mert ahhoz kicsit érzelmesebb kedvemben tudok csak írni.. De amit nem rég kezdtem el írni, hát most jött az ihletés írom mint akinek puskából van a keze.. De tudom, hogy kb. még 2 óra folytonos gépelés és huss megállt az ihlet. Utána megint vagy 2 hétig egy szó nem fog eszembe jutni, ami tökéletes lenne a történetbe.. Egyek sok csokit vagy mi??? :D
2009. nov. 17. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én olyankor megnézek néhány filmet hasonló témában, olvasok egyéb novellákat vagy képeket nézegetek, és ami viszont állandó, az a tudományos anyag-gyűjtés. Olykor utánanézek még az aszfalttal vagy az egyik szereplő által hordott kvarcórával kapcsolatban is mindenféle fizikai, kémiai, stb. ismeretnek. Nekem ez szokott segíteni. Máskor viszont az hozza meg az ötletet, ha rápillantok egy képre (legyen az akármilyen), valami úgyis eszembe jut róla.
2009. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Menj el sétálni, szellőztesd ki a fejed, és utána ülj neki megint.
2009. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igen én is mindig egy csomót kutakodok...

Annyira jó ötletet adtál a kvarc órával.. Ez az, hogy így elolvasok egy szót és kibontakozik bennem rögtön egy egész cselekmény láncolat! Ezt muszáj leírnom valahova, mert különben elfelejtem.. Meg az ihlet is elmegy!

A filmnézéssel az a baj, hogy ilyen film nem igen van amiről én így írok. Legalábbis nem hallottam róla. A séta jó tippnek tűnik, meg az összes többi is!

Fúú nagyon köszi!!! :)

Még jöhetnek, ha tudtok..

2009. nov. 18. 18:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire gyakori, ahogy én írok, de most megosztom veled. Sohasem tudtam úgy megírni egy történetet, hogy elkezdtem az elején, haladtam sorban, és végül leírtam a legutolsó karaktert. Nem.

Ha eszembe jutott egy-egy jelenet, akkor leírtam, és odaböktem elé címként, hogy miről szól. Jöttek az újabb és újabb darabok, közben a vázlat is összerakódott, mint valami mozaik, és a végeredmény egy teljesen egységes, logikai baki nélküli sztori lett. Egyszóval ilyen puzzle-módszerrel is lehet írni. Ha tényleg úgy kéne, hogy eleje, közepe, vége és pont, akkor ha belegebednék, se tudnék összehozni semmit. Nálam ez nem működik. Sajnos a "megálmodom" meg "elalvás előtt gondolkozom rajta" dolog sem.

Általában leülök, visszaolvasom a legutóbb írt bekezdést, és vagy jön az ihlet, vagy nem. Erőltetni nem tudom. Bár igaz, általában sikerül írnom (evés közben jön meg az étvágy, ugye), de olyan is volt, hogy csak olvasgattam.

Ehhez hozzá kell tennem, hogy az eddigi történeteim nem is voltak túl bonyolultak és sok szálon futóak. A mostani egészen más. Eddig nem volt előre megírt vázlatom, nem kellett kutatómunkát folytatnom, most mindez kell. Kíváncsian várom, mi sül ki belőle, mert a témám jó, és szeretnék méltó lenni a megírására. :)

Sok sikert kívánok neked is! :D

2009. nov. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál! :)

Igen az előző munkámnál én is így csináltam!

De én kicsit kifejlesztettem, mert 10 szereplőm volt, és nagyon fontos tulajdonságaik, jellemzőik! Megfogtam magam és vannak ezek a ragacsos lapocskák mindenkit kiírtam egy lapra, hogy milyenek ők és hogy néznek ki! Felragasztottam a szekrényre ami az ágyam előtt van! Meg a tükrömre ragasztgattam rá azokat a részeket amik csak úgy az eszembe jutottak, de későbbi időpontban játszódnak, mint ahol épp tartok! A szobám esküszöm teli volt aprótól az egészen nagy lapokig! ÉS ha valamivel végeztem csak leszedtem és kidobtam. Nagyon hasznos dolog, mert nem felejted el! Ott az agyad a papírokon! Meg kijelöltem egy kis jegyzet tömböt és abba írtam bele minden kis apróságot, hogy pl. milyen nyakláncot kapott miből van, hogyan készül szóval mindent, mert lehet egyszer szükségem lesz még rá és így nem kell végig olvasnom több 100 oldalt, hogy megtaláljam... :)

2009. nov. 19. 16:39
 8/8 anonim válasza:
Én is regényt írok. Azt tanácsolom ilyenkor hagyd. Nekem is volt 2 hét "ihlet kimaradásom", de aztán hirtelen úgy éreztem: itt az idő és legépeltem 10 oldalt egy óra alatt. Nem látom értelmét annak az erőltetését, hogy akkor írjon az ember, amikor nem tud, mert tapasztalatból mondom, az nem fog tetszeni később:)
2010. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!