Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak a...

Milyen könyveket olvassak a télen?

Figyelt kérdés

Szeretnék a télen többet olvasni, ehhez várnám a javaslatokat a következő szempontok szerint

- ne legyen túl súlyos olvasmány, kikapcsolódásra vágyom. Pl most szívesen olvasok Agatha Christie vagy Rejtő Jenő regényt, ehhez képest nem hiányzik egy Vonnegut :-)

- ezzel együtt bővíteném ismereteimet, tehát a vilagirodalom klasszikusaiból jó lenne ezt-azt megismerni

- legyen olvasmányos

- ne legyen túl hosszú. Azt vettem észre, hogy a hosszú könyveket hamar feladom

- 29 éves vagyok, nem érdekelnek sem a vámpírok, sem a varázslók, meg ilyesmik :-)


2013. nov. 13. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én most a Millenuim trilógiát olvasom.

Ajánlom neked is.:)


19/f

2013. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Jókai szerintem nem nehéz olvasmány, én legalábbis simán megértem. Ne pont az aranyembert, az kissé unalmas volt, de ott A lőcsei fehér asszony, A kőszívű ember fiai, stb. Mikszáth is jó, tőle A fekete város a kedvencem, de a Különös házasság is jó. Ha pedig nem igazán klasszikusokra vágysz, Szilvási Lajost ajánlanám, amit eddig tőle olvastam, vagy 10-15 kötetet, az mind jó volt. S Wass Albert művei sem elhanyagolandók, bár abból sem tudok most hirtelen címet mondani, hogy egyik vagy másik sokkal jobb a többinél. Amiket én olvastam a Tizenhárom almafa, Adjátok vissza a hegyeimet, Magukra hagyottak, Egyedül a világ ellen, a többi címére már nem emlékszek, de még van egy néhány nagyon jók voltak, de nem árt hozzájuk tudni egy picit Erdély világháborúk közti helyzetéről. Habár ha figyelsz, anélkül is megérted, s nem túl hosszúak. Most meg a Fekete vőlegényeket olvasom Gulácsy Iréntől, megvan a maga hangulata, visszarepít a 16. századba, bár ez már 2 kötetes. Ajánlanám A katedrálist, egyik kedvencem,de az nagyon hosszú(kb. 1100 oldal). Jó olvasást!

14/L

2013. nov. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A Tizenhárom almafa tényleg jó.

2013. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

-P. G. Wodehouse könyveit. Rejtőhöz hasonló humor, kb. ugyanakkor is íródtak, csak a brit arisztokrácia köreiben játszódnak. Kezdd a Forduljon Psmithhez!-zel vagy a Gáz van, Jeeves!-szel.

-Bohumil Hrabal. Szépirodalom, de vidámak, kicsit humorosak is, könnyűek és rövidek (kisregények). Kezdd a Sörgyári Capriccióval, aztán jöhet a Szigorúan ellenőrzött vonatok.

-Szabó Magda: Tündér Lala. A címe ellenére egy felnőtt nőknek szóló, szép, vidám, néha humoros, mégis alapjában véve komoly történet.

-Moldova György rendszerváltás előtti szatírái. Szatírák, tehát könnyűek, rövidek és humorosak.

-Aszlányi Károly. Rejtőhöz hasonló humor, kaland, némi romantikával fűszerezve. Kezdd a Sok hűhó Emmiérttel, aztán jöhet a Haybodyt nem lehet agyonütni (előbbi egy humoros, romantikus kalandregény, utóbbi inkább krimi).

-Dumas. Hosszúak a könyvei, viszont elképesztően durván zseniálisak. Ha valami könnyűt szeretnél, akkor A három testőrrel kezdd, ha valami kevésbé könnyű, viszont űberzseniális is jöhet, akkor a Monte Cristo grófjával.

-Sir Arthur Conan Doyle. Ő Sherlock Holmes megalkotója, de nem csak SH-történeteket írt. Bár nem tartozik a személyes kedvenceim közé, mert nem annyira az én stílusom, ha Agatha Christie-t kedveled, akkor valószínűleg ő is tetszeni fog. Kezdd A Sátán kutyájával.

-Jaroslav Hasek: Svejk. Hosszú, viszont könnyű és humoros. Egy némiképp dilinyós katona élményei az első világháborúban.

-Szerb Antal: Személyes kedvencem, lenyűgözően imádnivaló szerző. Három legjobb könyve a következő:

-A Pendragon legenda. Pörgős, titokzatos, fordulatos, humoros, kalandos, letehetetlen krimi. Zseniális könyv!

-Utas és holdvilág. Nagyon jellegzetes hangulatú, édesbús, szórakoztató romantikus regény. Nekem valamiért mindig az az érzésem támad vele kapcsolatban, hogy Szerb tuti be volt szívva egy kicsit, amikor ezt írta.

-VII. Olivér. Szép és derűs, néha humoros, néha romantikus, szívmelengető hangulatú, kalandos krimiszerűség.

2013. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A negyedik válasz végéről lemaradt: 26/N.
2013. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha szereted a történelmi életrajzi regényeket, olvasd az enyéimet.
2013. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ketteske vagyok. Leslie l. Lawrence(Lőrinc L. László, ígyis-úgyis megtalálod) könyveit kifelejtettem. pedig azok is jók.
2013. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi összes kötetét olvasd el!

Én irtóra imádom!Hidd el nagyon jók azok a könyvek! Nekem Leiner Laura a kedvenc íróm! Hihi!:)

2013. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4esnek nagyon köszönöm, egy pár már megvolt, pár tervben van, pl Szerb Antal. Aszlányitól a másodikat olvastam, tényleg jó volt. Szóval köszi :-)
2013. nov. 14. 20:48
 10/12 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok. Még egy pár tipp:

Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban

Vaszary Gábortól már talán olvastál, a Ketten Párizs ellen a legnépszerűbb könyve, én még A szőkékkel mindig baj vant olvastam tőle. Kissé Aszlányi-hangulatú, vidám, humoros, szívderítő romantikus történet a XIX.-XX. század fordulójának idejéből.

2013. nov. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!