Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nem lett volna...

Szerintetek nem lett volna jó, ha lesz egy olyan része a Harry Potter-nek, amiben Harry-t elátkozza Voldemort valami erős varázslattal, hogy azt higyje, hogy nincs ilyen, hogy varázsló világ, csak a mugli világ?

Figyelt kérdés

Lehetett volna ez pl. a második könyv.


Tehát, hogy úgy kezdődne a könyv, hogy Harry felébred kómából egy kórházban és azt tapasztalja, hogy olyan a világ, amilyennek 11 éves kora előtt képzelte, a villám alakú sebhelyét tényleg autóbalesetben szerezte stb.


Aztán egyre több furcsaságot vesz észre a szimulált valóságban és a könyv végén felébred, éppen a Voldemort által megszállt Mógussal harcol és az egész 1 másodperc alatt történt.



2013. nov. 19. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lett volna jó. Azért nem, mert logikátlan. Voldemort miért akarná elátkozni...? Meg akarja ölni Harryt. És egyáltalán nem illik sem Voldemort személyiségéhez, sem a történetbe. Szerintem.
2013. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 cathilina ***** válasza:
100%
Fanfictiont írhatsz ilyen történettel, könyvnek nem lett volna jó. Ha Voldemort megátkozza Harryt, az bizony halálos átok lett volna, nem valami elég haszontalan (mármint komolyan, ez mire lenne jó?) hallucinációs varázslat. Ráadásul Voldemort köztudottan lenézi a muglikat, szóval szerintem az általa generált varázsmentes világ senkit nem tévesztene meg két percig se. Ha meg ő csak az alapot adja, a kidolgozás Harry elméjének a műve, erősen kétlem, hogy feltűnne neki bármilyen "furcsaság".
2013. nov. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ilyet olvastam fanficben, szerintem jó volt. Fehér volt a címe, a Merengőn olvastam. Meg Böszörményi gyula: Rémálom könyvek is kicsit ilyenek.
2013. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
így nem alakulna ki a történet. Hogy ha Harry nem menne vissza a Roxfortba, akkor Dumbledore szerintem egész Angliát átkutatta volna, meg hát Harryn rajta van a nyomjel, szóval meg is találnák. Egyúttal majd megint elmagyarázzák neki, hogy mi is ő.
2013. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg logikátlan, meg kicsit olyannak tűnik így, mint egy tinifilm. :D Nem illett volna a sztorihoz, a világhoz, a szereplők személyiségéhez. Könyvben biztosan nem.
2013. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!