Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek lehet úgy is...

Szerintetek lehet úgy is érdekes egy mű hogy az olvasó nem tud azonosulni a főszereplővel, esetleg nem is kedveli?

Figyelt kérdés
Ennek ellenére a cselekmény érdekessége lehet elég érdekes hogy az ember ne unja meg? Tudtok esetleg példát mondani? Mintha a gonosz lenne a főszereplő.
2013. nov. 30. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Példát most így hirtelen nem tudok, de szerintem úgy is lehet érdekes. Sőt, bizonyos szempontokból talán még érdekesebb is, ha egy teljesen más személyiségű ember szemszögéből olvasunk.
2013. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, habár ha irritál a főszereplő személyisége, akkor idegesítő lehet, főleg E/1-ben.
2013. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. A kedvenc könyvem az Üvöltő szelek, Heathcliff és Catherine a kedvenc szereplőim, pedig egyikkel sem tudtam azonosulni és Heathcliff a főgonosz.
2013. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Merle: Mesterségem a halál

( [link]


Sartre: Egy vezér gyermekkora

( [link]


Klaus Mann: Mephisto

( [link]


Maupassant: A szépfiú

( [link]


Most hirtelen ennyi ugrott be, ráadásul ezek eléggé hasonlóak, de ezen a vonalon kezdtem gondolkodni. Természetesen egyikkel se tudtam azonosulni, max. néha sajnáltam őket... na, nem túl sokáig... De nagyon jó könyvek!

2013. nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Például a Harry Potterből én utálom Harryt (igaz, az nem E/1 személyben van), de a könyvet mégis nagyon szeretem.
2013. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Pl. Szent Johanna Gimi, Reni olyan kis nyomi és elég idegesítő néha, a könyv mégis nagyon jó, főleg azért mert nagyon jó az ahogy fogalmaz az író. :)
2013. dec. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!