Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SPOILER VESZÉLY- Sárkányok...

SPOILER VESZÉLY- Sárkányok táncának a végén miért szúrják le Havas Jont?

Figyelt kérdés
Mi az oka?
2013. nov. 30. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem olvastad, csak hallottad :D

Miután Stannis leverte a vadak seregét, beengedte őket a Fal déli oldalára, amiben Jon is benne volt, mivel ő lett az új főparancsnok Mormont halála után. Így azt lehet mondani,h megszegte az esküjét, mert az ellenséget beengedte. Aztán a Fal elhagyatott várait elkezdte felújíttatni és az egyikbe beköltöztette a nőket, holott nőknek nem lenne szabad a Falon tartózkodni. Stannisnek adta a Fal legnagyobb várát, hogy az legyen a kb. bázisa és ez is benne van az esküjében, hogy a birodalom ügyeibe nem avatkozik be, de ezzel akarva-akaratlanul is megtette. Elküldte Mance-t, hogy szabadítsa ki az ál-Aryát Deresből és ezzel is beavatkozott a dolgokba (de erről nem mások nem tudtak, csak Melisandre). Azonban az egyik vad vezérhez hozzáadta a Karstark lányt és így a vad lett Karhold örököse, és ezt sem lett volna szabad megtennie. A Keleti Őrség embereit hajókkal elküldte, hogy vigyék a Fal déli oldalára az Északon ragadt vadakat, de néhány hajó elsüllyedt így az emberei meghaltak és Melisandre jóslata szerint mind megfog halni a tengeren, szal mindenkit a halálba küldött, plusz az egyik óriás széttépte Stannis egyik emberét. És mivel ott volt a sok vad és Jon nem akarta, hogy éhenhaljanak ezért őket is etette az Őrség kajájával. Ezért néhányan összefogtak és leszúrták.

2013. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plusz infókat adott Stannisnek Deresről és megemlítette neki, hogy az északi klánokat rátudja beszélni, hogy álljanak az oldalára a háborúban, így ezzel is beavatkozott a birodalom ügyeibe.
2013. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Olvastam én, csak így nem esett le, hogy valójában ekkor az esküjét szegte meg. Ugye csak az 5. könyvet olvastam, a sorozatból meg nem is emlékeztem az esküre pontosan. Köszi a válaszokat! :D
2013. nov. 30. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát annak nem sok értelme van, ha csak az 5. olvastad el :D
2013. nov. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Arra voltam a legjobban kíváncsi, miután ugye láttam a sorozatot. Karácsonyra a Varjak lakomáját kértem, szóval az is meglesz :D
2013. dec. 1. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
De am az elsőtől a legjobb, mert a sorozatból nagyon sok dolgot kihagytak és megváltoztattak.
2013. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!