Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért hosszabb a Harry Potter...

Miért hosszabb a Harry Potter könyv amerikai kiadása mint a brit?

Figyelt kérdés

[link]


Jobb oldalt, a könyv borítója alatt ahol az adatok vannak, oda van írva hogy:

Pages 607 (UK)

652 (US)


Miért van az, hogy ennyivel hosszabb az amcsi verzió? A Főnix rendjénél több mint 100 oldallal hosszabb, holott mindkét országban angol az anyanyelv. Egy-két kifejezés át lett nevezve az amerikai kiadásban, vagy egyszerűen ott a könyv mérete kisebb, amitől egy oldalra kevesebb szó jut és ettől ugrik meg ennyire az oldalszám, vagy képek vannak benne vagy mi a helyzet?


Esetleg más könyvnél is tapasztaltatok hasonlót, arról is mondhattok véleményt.



2013. dec. 3. 20:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Na, időközben megtaláltam a választ a saját kérdésemre.


[link]

---> "The United States editions have been adapted into American English, to make them more understandable to a young American audience."

2013. dec. 3. 21:13
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, nem nagy segítség neked, de nekem megvan az amerikai angol változat és az a magyarhoz képest annyiban eltér, hogy jó pár centivel magasabb és a fejezeteknél van rajzos illusztráció. Persze a brit angol nem tudom milyen, csak azt szerettem volna mondani, hogy akár létezhet ilyen jellegű eltérés a két angol változat között
2013. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, de mint fentebb láthatod, megtaláltam az igazi megoldást. Bár a képek amiket te említettél azok is biztos megtoldották a könyvet pár oldallal. A lényeg, hogy köszi. (:
2013. dec. 3. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért csak ennyi nem magyarázna 100 oldal eltérést... benne van az is, hogy a brit kiadás nagyobb, mint az amerikai. (Azt hiszem, valamivel magasabb.)
2013. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
más a szóhasználat gondolom, pl egyik helyen high school, másik helyen secundary scool. Meg lehet,hogy másképpen is van szerkesztve, pl fejezetek előtt egyiknél ki van hagyva egy oldal, másiknál rögtön kezdődik, mekkora margó van, mekkora a könyv mérete,stb.
2013. dec. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*school csak itten ugrált a kurzor o_O
2013. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!