Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a könyvrés...

Mit gondoltok erről a könyvrészletről?

Figyelt kérdés

Részlet a készülő fantasy-kaland könyvemből.:)


A kezeim remegnek, a torkomban gombóc, a szívem olyan sebességgel ver, mintha ki akarna ugrani a mellkasomból. Félek, mert tudom, mi fog következni. A szememből kicsordul az első könnycsepp, amit a Zsoldos azonnal észrevesz. Maga felé fordít, eltakarja előlem a napot, a szemei kemények, az ujjai azonban puhák, miközben tenyerébe fogja az arcomat.

- Minra – lágyan ejti ki a nevemet, rá nem jellemző szelídséggel. Mikor nem válaszolok, szájon csókol. – Minra. Nem lesz semmi baj.

Ó, mit nem adnék azért, hogy elhihessem, amit mond. Szeretném, ha igaz volna, ha már túllennénk ezen a dolgon. Félek szembenézni azzal, ami rám vár.

Könnyes szemmel nézek fel rá, mosoly játszik keskeny ajkain, de ezüst szemeiben a félelem vert tanyát, engem félt, értem fél. Nem magam miatt kell erősnek lennem. Neki van szüksége arra, hogy túléljem.

A mellkasához simulok, érzem szívének sietős lépteit, hallom, ahogy a levegő egy káromkodás kíséretében elhagyja a tüdejét, és már a karjaiban is vagyok, átölel, magához ölel. Állát a fejem búbjához szorítja, mintha ezzel meg tudna védeni, mintha a puszta érintése elég lenne ahhoz, hogy itt és most láthatatlanná váljak.

- Ne aggódj. Túl fogom élni.

Felesleges hősködés ez, mert ugyan, mi rá a bizonyíték, mégis kimondom, mert bátorítani akarom őt, bátorítani akarom magamat.

Szinte egyszerre nézünk a négyzet alakú tér felé, a középen álló cölöptől épp most vonszolják arrébb az eszméletét vesztett fiatalembert. Marcelt.

Aztán az ítéletvégrehajtó rám néz, egyenesen rám, én pedig tudom, hogy most kell előre lépnem. De a Zsoldos gyorsabb, kilép a sikátor félhomályából, az emberek felhördülnek, hallom a suttogásokat, egy kislány, a gyorsan terjedő, kétségbeesett kiáltásokat, csak egy kislány, mosoly deríti fel mocskos arcomat, amit én magam sem értek.

A Zsoldos a cölöphöz kötöz, erősen, mintha valóban élvezné, de én látom a gyűlöletet a mozdulataiban, a döntése súlyát, ami ott lebeg felette, mint valami groteszk, alaktalan madár, ami csak arra vár, hogy a Zsoldos elgyengüljön. Utoljára nézek keményen a szemébe, ne merészeljen most meghátrálni, ne csinálj semmi ostobaságot.

Otthagy, magabiztos léptekkel sétált a hóhér mögé, kezében a béklyóim kulcsa. Nagyot nyelek, tekintetem a cölöpre összpontosítom, ahogy azt a Zsoldos tanította.

Kiabálj, rimánkodj, átkozódj, sírj, mindegy, mit csinálsz, csak éld túl. Ezt kérte tőlem a férfi, akit szeretek, és aki a hírnevet választotta helyettem. Aki mindent megtett azért, hogy ne kerüljek ide. Tudom, mekkora fájdalmat okozott neki a döntés. De meg kellett tennie. Ezt mondom magamnak, mikor leendő gyilkosom a magasba emeli a korbácsot. Ötven korbácsütés.

Alacsonyabb vagyok egy tizenhárom éves gyermeknél, két napja nem ettem, a terhesség pedig érzékennyé tette a bőrömet. Mindenki tudja, hogy nem fogom túlélni. Sem én, sem a méhemben növekvő gyermek, a herceg fattya, egykori szerelmünk időtlen bizonyítéka.

Az első ütéstől összeesek, térdem keményen koppan a kövön. Az ingem kettéhasad, a hóhérom kegyetlen örömmel tépi le rólam. A hasam már kerekedik. Hallom, ahogy az egybegyűltek egy emberként szisszennek fel. Morbid elégedettség szülte mosoly suhan át az arcomon, bizonyítékaként annak, hogy egy cseppnyi józan eszem sincs.

A második ütést már állva fogadom. Némán. A harmadikat üvöltve, átkozódva. Tizenkettőig bírom. Akkor összeesek, a földre hanyatlok, kicsúszik a lábam alól a talaj. Érzem, ahogy valaki a hasamba rúg, de nincs erőm összegömbölyödni. Még hallom, ahogy a Zsoldos felkiált, hallom, amint elindul felém, majd a jótékony sötétség a karjaiba von.



2013. dec. 3. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nekem nagyon tetszik... Jó, ez fura, hogy épp egy korbácsolás tetszik, de a szókincs, a gondolatok, és a háttér is izgalmas, érdekes. Hajrá! :)
2013. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól írsz, jó lesz, folytasd!
2013. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nagyon tetszik :)
2013. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Aryl ***** válasza:
Nekem tetszik. Szerintem remek könyv lenne belőle, ismerősöm szinte ugyanilyen stílusban ír fantasy regényt, és imádom azt is. Csak így tovább, van hozzá érzéked!
2014. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, nem vártam, hogy tetszést arat, már csak a témája miatt sem.

Ez csak egy rövid, a fejemben megszületett részlet, van hozzá történet, de nem hiszem, hogy valaha is könyvvé nőné ki magát. Hirtelen írtam le, ezért van benne a kelleténél több hiba, de tényleg, nagyon örülök, hogy elnyerte a tetszéseteket. :)

2014. jan. 5. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyelemreméltóan jól fogalmazol, bár nem tudom, hány éves vagy. Nem vagyok abban biztos, hogy az érzelmeket jól tolmácsolod, ahhoz képest, hogy E/1-ben írsz, elég távolságtartónak tűnsz, de mindenesetre én eléggé kiborulok :)

Mondjuk, nem vagyok nagy fantasy-rajongó, leálltam a Buroknál.


A lényeg... abba ne hagyd! Vázlat alapján dolgozz, ha kész, ellenőriztesd le valakivel és küldd el egy kiadónak!

2014. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tizenhat éves vagyok, köszönöm a véleményed. :)
2014. jan. 8. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:

ha egyszer kiadásra kerül, én biztosan megveszem! őszintén, nagyon megfogott.

mi lenne a címe? csak hogy a jövőben egyszer a polcomon tudhassam :)

2014. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy valaha is befejezem, hogy kiadják, az pedig szinte lehetetlen lenne, de azért köszönöm, hogy ennyire pozitívan álltok hozzá. Nincsen címe, ez a részlet csak hirtelen pattant ki a fejemből, a regényt már nem tudom, miről is akart szólni.. :)
2014. jan. 18. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Fejezd be, és utána majd eldöntöd mi lesz vele.

Ez a részlet számomra kissé homályos, mivel nem ismerem az elejét, vagy hogy mire alapozódik a történet. De ha rendesen megírod, akkor lehet belőle valami.

Sok sikert!

2014. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!