Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik lehet nehezebb feladat?...

Melyik lehet nehezebb feladat? Egy könyv megírása vagy egy játék elkészítése?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

tokeletesen ertelmetlen kerdes (illik az oldalhoz...). ket teljes mertekben kulonbozo folyamatot probalsz osszehasonlitani 'nehezseg' szempontjabol.


csak hogy ertsd mennyire hulyeseget kerdezel: melyik a nehezebb, autot gyartani, vagy lefutni egy maratont?

2013. dec. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első ránézésre valóban értelmetlen a kérdés. De még így is azt mondom, egyértelműen elkészíteni a játékot.

A könyv megírás nem egyszerű feladat, nagyon durva képzelő erő, fogalmazó készség kell hozzá. Egy ember munkája, sokszor évekig ül egy író egy könyv felett, mire úgy dönt, kiadható állapotban van a történet.

Egy játékot megcsinálni, teljesen más feladat. Véleményem szerint, a világon a legnehezebb szellemi munka, torony magasan a grafikus, 3D-s felületek programozása. De persze egy játék nem csak ebből áll és egy játékon, van hogy szintén évekig egy több100 fős programozó gárda dolgozik. Már csak ebből eredően is "nehezebb" mint megírni egy könyvet, mivel egy ember képtelen lenne összedobni egy komplett játékot, még ha egy életet is rááldozna. Tehát összességében egyértelműen egy játék elkészítése a nehezebb.

Ha a programozók egyéni munkáját hasonlítjuk egy íróhoz, akkor is azt mondom, a programozás nehezebb. Gyakorlatilag a programozó is ír, saját kútfőből dolgozik, ugyan úgy mint az író. Csak nem mindegy, hogy egy történetet próbál meg kitalálni, majd vázolni mondjuk angol nyelven, vagy a legmagasabb matematikai ismereteket használva C++-ban vagy C#-ban ír meg egy több 10 ezer soros programot.

Gyakorlatilag az írást anélkül is kivitelezheted, hogy tanulnád bármilyen szinten is. J. K. Rowling sem a "könyvíró szakközépben" találta ki a Harry Pottert. Viszont a programozás magába foglal legalább (!) akkora kreativitást, mint egy ilyen könyv megírása, de azt megírni egy nyelven, úgy hogy minden stimmeljen, nem lehet csak úgy megcsinálni. Tanulni kell, baromi magas szinten a matekot, 3D-hez a fizikát is, magát a prog nyelvet, és a sok éves gyakorlás alatt kell hogy kialakuljon egy olyan gondolkodás mód, amivel folyékonyan tudsz alkotni. No meg tehetség, van aki erre született, de az emberek 99%-a büdös életbe sem tudna megélhetési szinten programozni. Ez nem azt jelenti, hogy véleményem szerint, minden jött ment meg tudna írni egy Harry Potter szintű történetet, még mielőtt valaki belekötne. :D

2013. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!