Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi számított régen ponyvának,...

Mi számított régen ponyvának, ami ma klasszikus? Egyáltalán hogyan, mi alapján határolták ezt be régen és most?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Például a Lady Chatterley szeretője. Túl erotikusnak találták akkoriban, amikor íródott.
2013. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rejtő Jenő minden műve az volt, ahogy az összes detektívregény is, Verne művei, Tüskevár, Pál utcai fiúk stb. Lényegében minden kommersz, nagy példányszámban eladott műre ráfogják, hogy ponyva, a kortárs műveket is szinte mindig ponyva közé sorolják.


"Klasszikusok azok a művek, amelyeket mindenki nagyra tart, istenít; de senki sem olvassa."

2013. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a Gyűrűk ura is ponyvának számított a műfaja miatt, ma már ez is szépirodalom.
2013. dec. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes. :) Én azért találom ezt "picit" viccesnek, mert most meg megy a sznob fintorgás a szórakoztató irodalomra, holott ami most klasszikus, anno nem feltétlenül volt az.
2013. dec. 9. 21:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a GYU korántsem szépirodalom, inkább szórakoztató.
2013. dec. 9. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a Gyűrűk ura meg van írva. Ma is vannak bestsellerek, régen is voltak, a mai bestsellerek közül is lesz majd klasszikus később, de nagyon kis hányada. Kevés az irodalmilag igényes köztük. Melyikre gondoltál a mai ponyvák közül, amit lehúznak?
2013. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából konkrétan semelyikre, csak olvastam néhány helyen, hogy némelyik klasszikus a maga idejében ponyva volt (pl. a Faust, vagy mondjuk Austen könyvei). De amúgy tény, hogy a kortárs szórakoztató irodalomban is van igényes, és lehet, hogy ezek lesznek x év múlva a "klasszikusok".
2013. dec. 10. 00:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Faust tényleg az volt, az utcán árulták fillérekért, még az irodalomtanárom mesélte, de máshol is előkerült már. Az író másik művét, az Ifjú Werther szenvedéseit, nagyon utálták, sokan be is akarták tiltani, semmi értékeset nem láttak benne.


Ez a jelenség nem csak írókra, de zeneszerzőkre, együttesekre, festőkre stb is jellemző. Van Gogh egyetlen festményét sem tudta eladni, a Beatles fiúbanda volt ostoba szövegekkel, Mozart is a main stream-et képviselte.

2013. dec. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!