Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan hasznos a hangosköny...

Van olyan hasznos a hangoskönyv, mint a "normál" könyv?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy a szókincsem ezzel bővül e vagy sem, de még van egy olyan problémám, hogy szemüveges vagyok és nagyon rossz érzés 1 óra olvasás után (akár 10 perc után szemüveg nélkül is) nem a könyvet nézni, mert elkezdek szédülni, homályosan látni. A hangoskönyvvel szeretném felváltani a hagyományos könyveket. Főleg arra irányul a kérdésem, hogy szókincsemet bővítheti-e a hangoskönyv.

Köszönöm a válaszokat



2013. dec. 10. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz olyan mértékben figyelni rá, mint egy hagyományos könyvre, akkor bővül. Az azonban nem valószínű, hogy fog.

Mégpedig azért nem, mert ha olvasol egy könyvet, akkor az agyad dolgozik, elolvassa a szavakat, összerakja őket, értelmes mondatot kreál belőlük. Míg a hangoskönyvnél nem kell olvasnod, ergo nem kell figyelned sem annyira, így magából a könyvből is kevesebbet fogsz fel. Mondjuk te tudod, hogy neked mennyire élvezhető egy hangoskönyv. Ha tudsz rendesen figyelni, akkor nem lesz gond a szókinccsel.

(Egyébként lehet, hogyha panaszaiddal felkeresnél egy szemorvost, lehetne kezdeni valamit)

2013. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hangoskönyvekkel az a problémám, hogy a MVGYOSZ-os változatokban nem igazán sikerült olyan felolvasókat találniuk, akik ki is tudnák ejteni a neveket, helyszíneket; van olyan is, amikor férfi által E/1-ben mesélt történetet nő olvassa fel (percekig röhögtem, amikor egy öreg nő arról beszélt, hogy felállt a farka).


Szókincsbővítésre akkor jó, ha meg is érted az adott ismeretlen szó jelentését.


Egyáltalán nem tapasztaltam olyat, hogy hangoskönyvből kevesebbet fogtam volna fel.

2013. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek. Ha nagyon koncetrálsz minden egyes kimondott szóra, akkor ugyanolyan. De a hangoskönyvnél "megteheted", hogy egyáltalán nem figyelsz, míg egy hagyományos könyvnél nem.


A felolvasók hol jobbak, hol rosszabbak mek.oszk.hu-n, de azért ha ilyenre vállalkoznék, akkor utánanéznék az idegen nyelvű nevek kifejezések

2014. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Véletlen entert nyomtam, bocsánat. Tehát:


A felolvasók hol jobbak, hol rosszabbak a mek.oszk.hu-n, de azért ha ilyenre vállalkoznék, akkor utánanéznék az idegen nyelvű nevek, kifejezések helyes (de legalábbis megközelítő) kiejtésének.


Wass Albert: Átoksori kísértetek c. művét úgy olvasták fel - egyébként minden más tekintetben nagyon jól -, hogy a Hawkins nevet következetesen "hefkinsz"-nek ejtették. Elég sokat meghallgattam már a könyvből, mire rájöttem, hogy miről van itt szó. :-)

2014. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De a hangoskönyvnél "megteheted", hogy egyáltalán nem figyelsz, míg egy hagyományos könyvnél nem."


Dehogynem, nekem már rengetegszer sikerült, pl. kötelezőknél, unalmasabb könyveknél, amit csak azért olvastam tovább, hogy végre befejezzem.

2014. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!