Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a címe/szerzője ennek a...

Mi a címe/szerzője ennek a könyvnek? (mondat van meg idézetként, valamint foszlányok a történetből)

Figyelt kérdés

Előirat: A gyakorikérdések elmehet a fenébe, hogy nem tudok miatta megfogalmazni egy normális kérdést. Mintha az, hogy "Segítenétek megtalálni ezt a könyvet?", nem lenne érvényes kérdés.

----------------


A könyv jellegzetes tulajdonsága, hogy mondatvégi írásjeleket, idézőjeleket nem használt, még mondatkezdő nagybetűket se, csak vesszőket (lehet, hogy ez csak a kiadás kérdése, de ezt vettem észre)


A buszon olvasta mellettem egy férfi, egy mondatot sikerült lemásolni a mobilomra (le is ellenőriztem hogy jó-e).


Az idézet tehát:

"ha nem akartam volna magával tartani, akkor nem megyek szembe a családommal, és nem vállalkozom erre a furcsa együttlétre itt magával, a könnyed felhők alatt"


A történet része azt írja le, hogy egy fura férfi az ideggyógyászaton hogyan viselkedik, és azt írja, hogy gyógyszer-túladagolás miatt került be. A szomszédja találta meg a földön fekve, aki először azt hitte, hogy halott.


A lány, akivel találkozott, nem nagyon derült ki a személye nekem, de volt szó valami kagylóról, amit a lány apja hazafele egy benzinkúton kidobott, valamint a férfi és a lány együtt sétálnak.

A férfi azt is mondta a lánynak, hogy belé fog szeretni, a lány viszont azt állította, hogy itt a közös sétákon kívül semmi nem fog történni (valszeg később viszont lett valami).


Ha bármit tudtok, kérlek írjatok! Köszi!


2013. dec. 11. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
sajnos ezekből az adatokból nem nagyon lehet kideríteni,viszont ha a google-ba beírod az idézetet,akkor kiad egy pár könyvet...nézd meg,hátha az egyik közte van..:)
2013. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy könyv jut eszembe, ami nem használ írásjeleket:

Jack Kerouc: Úton - Az eredeti tekercs ( [link]

Sajnos a többi ismertetőhöz nem tudok hozzászólni, de gondoltam, hátha ez az :)

2013. dec. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!