Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Narnia Krónikái! Mik ezek a...

Narnia Krónikái! Mik ezek a lényeges információk?

Figyelt kérdés

A könyveket már nem fogom elolvasni,már nem vagyok gyerek,ugyanakkor abban vannak benne azok a lényeges információk,amelyek a filmek megértését segítik!

Pl: (filmbeli) 2.részben,ami a könyvben nem tudom hányadik,amikor visszatérnek Narniába,akkor a ruháik,és a harci felszerelésük egy ládában találják meg,de amikor a legelső rész végén kilépnek a ruhásszekrényből,akkor még rajtuk van,aztán hirtelen nem,de az a ruházat ott maradt Narniában? valamint a professzor honnan tudott Narniáról? Tudom,Aslan teremtette meg,de a professzor honnét tudta?

Valamint Aslan országa eredetileg( a film szerint volt egy időszak,amikor Aslané volt) Narnia birodalma.Ugyanakkor Aslan a filmben nagyon titokzatos,a (filmbeli) első rész végén elvonul,a (filmbeli) 2.részben újra feltűnik,aztán a (filmbeli) 3.részben is feltűnik. De szinte mindíg csak a legvégén a filmbeli első rész kivételével.Addig mit csinált? Mért nem segített? Hol volt? És amit még szeretnék megtudni,Aslan országába a halottak kerülnek csak ? vagy azok is,akik nemes lelkűek? hisz a patkány sem volt halott,mégis Aslan szívesen fogadta.Susan és Peter a filbeli 3.részben sincsenek már,ők Amerikában vannak akkor,de valahol olvastam,hogí Peter még visszamehet Narniába,mert még hisz benne. Susan már nem hisz benne? hiszen ő is ott volt,vagy azt hitte,álmodta az egészet? vagy ez hogyan történt?

Bocsi,ha ez így sok egyszerre,de ezeket az infókat nagyon szeretném tudni! köszönöm előre is!



2013. dec. 20. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak az első könyvet olvastam eddig, szóval csak pár kérdésedre tudok válaszolni.

A professzor az első könyvben (A varázsló unokaöccsében - nem filmesítették meg) a központi karakter. Igazándiból az ő nagybácsija miatt kezdödik el a járkálás Narnia és a Föld között. Őt és Pollyt használja kisérleti alanyoknak a nagybácsi. És Digory (alias a professzor) miatt kerül át a Boszorkány Narniába, sőt Digoryék még Narnia teremtésekor is ott vannak.

Aslan igazándiból egy jelkép, az én értelmezésemben ő Istent testesíti meg a történetben, valoszínüleg ezért olyan titokzatos és hátérbe húzodó (bár tényleg csak az első könyvet olvastam, ezért ez csak következtetés). Ő a háttérből segíti terelgeti az embereket, hogy eljussanak A pontból B-be, külső szemlélő.

Susan elvileg azért nem mehet vissza Narniaba, mert megtagadja azt, bár ezt csak halottam valahol, szóval egyáltalán nem biztos.

A ruháik szerintem azért tünnek el, mert ők Narniaba egy életet éltek le, viszont amikor kilépnek a szekrényből visszakerülnek a saját korukba és helyükre, ahol nem úgy megy az idő, ahogy Narniaba, és elvben minden visszaáll a régibe.

Bocsi, hogy kicsit kapkodós, csapongós lett és remélem tudtam valamennyit segíteni.

Egyébként szerintem nyugodtan elolvashatod, nem olyan hosszú és bár nem valami izgalmas, de sok háttérinfót megtudhatsz.

(Bocsi a helyesírásért)

2013. dec. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! sokat segítettél! :)
2013. dec. 22. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasod el a könyveket, ha érdekel? Az nem kifogás, hogy felnőtt vagy.


A filmeket a kiadás sorrendjében készítették, ezért nem filmesítették meg a 6. kötetet.

2013. dec. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aslan megválaszolta hogy miért nem segít mondta a film 2. Részében hogy semmi sem történhet kétszer ugyanúgy.
2018. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!