Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Két nagyon jó fantasy novellát...

Két nagyon jó fantasy novellát keresek, valaki segítene?

Figyelt kérdés

6-7 éve is lehet már, mikor olvastam két fantasy novellát a neten, emlékszem, hogy imádtam őket. Nemrég eszembe jutottak, de most egyszerűen nem tudom fellelni őket, bárhogyan keresek is rájuk. A címekre nem emlékszem, csak a történetre, mindegyik fantasy-középkori környezetben játszódik.


1.: Varázslós fantasy, a sztori az, hogy egy egyszerű srác varázslópárbajokat vív egy városban, és felfigyel rá egy sok és erős varázslót tömörítő csoport. A "beavató" párbajon átmegy (nem nyeri meg, csak jól teljesít rajta), csatlakozik ehhez a csoporthoz, folyamatosan tanul, fejlődik meg ilyesmik, a sztori az, hogy vannak támadó démonok vagy mik egy másik dimenzióból, ezeket szépen aprítja és bekerül a legmagasabb körökbe is. Van valami ilyen benne, hogy rávarázsolnak valami cuccot, amitől nem tud varázsolni évekig és csak tanul.

Maga a párbaj úgy néz ki, hogy egy golyó van a két fél között, és ezt kell "eltolni", közben ugye zavarni az ellent, hogy gödröt varázsol alá meg tüzet lő rá stb.

Igazából kb le tudnám írni az egész történetet, annyira megmaradt bennem, de egyszerűen nem tudom fellelni, és újra akarom olvasni. :D


2.: Erre sajnos nem emlékszem annyira pontosan, bár ez is nagyon megvan a fejemben. Van egy fiatalabb kalandor, aki tud varázsolni, bár nem magáról a varázslásról szól a sztori. Fiatalon el kellett hagynia otthonát, mert az apjának nem tetszett valami.

A fő történet egy városban játszódik, aminek a végén megment egy gazdag pasastól egy lányt. A faszira végül megidéz valami nagyon kemény démont, aminek megparancsolja, hogy kínozza meg a tetteiért.



2013. dec. 22. 17:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Valaki? :(
2013. dec. 25. 09:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Segítsetek pls :(
2014. jan. 3. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!