Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy találjak ki történetet?

Hogy találjak ki történetet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék írni, de egész egyszerűen nem tudok semmit sem kitalálni. Körülbelül három hónapja számtalanszor kezdtem bele de nincs semmi ötletem. Hogy tudnék kitalálni valamit? Egyszerűen nem tudok ölbe tett kézzel várni, míg megvilágosodom...

2013. dec. 23. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet akarni/szeretni. Vagy jön, vagy nem. Ha nem, akkor ne akarj írni, mert nem fog sikerülni. Majd egyszer megjön az ihlet, a legváratlanabb pillanatban. Velem is így volt.
2013. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetsz fanfiction írással. A fanfiction egy már létező világban játszódik, például amikor a rajongók a Harry Potter könyvek történeteihez találnak ki új történeteket, de bármilyen más írótól, vagy akár filmekből is kölcsönözhetsz szereplőket és világot. Kezdő íróknak könnyebb fanfictiont írni, mert így nem kell annyit előre tervezni.
2013. dec. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy.

Számomra érthetetlen, hogy írni akarsz, de nincs ötleted. Akkor miért akarsz írrni??

Ha nincs egy jó sztori, ami arra késztet, hogy írj, akkor nincs értelme próbálkozni!

2013. dec. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a hármas válaszolóval. Ha sokat olvasol (regényeket), akkor a sok sztori egy egészen váratlan pillanatban egy újjá alakul, és teljesen egyedi lesz. Én például olvastam a Gyűrűk Urát, a Harry Pottert, a Narniát, és még rengeteg más könyvet, és az egész könyvem ebből a szempontból egy 'lopás', és mégis teljesen az enyém, mert csak halvány utalások vannak benne egyik-másik könyvre, holott mondhatni tudat alatt mindet összekevertem. És csak nagyon kevesen veszik észre, hogy melyik motívum honnan van, mert azokat is megváltoztattam.


És ha mindez megvan, a saját ötleteid csak úgy ömleni fognak, mert van táptalaj. Aztán úgy gondolod, hogy ez és az nélkül is tök jó, így a 'lopásokat' is ki fogod törölni. :)

2013. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez velem is így volt egy csomó ideig. Én úgy kezdtem el az írást, hogy rajzolgattam. Viccesen hangzik? Lerajzoltam egy embert, a lovát/más állatát, lerajzoltam a világ térképét, ahol játszódik, és amolyan ,,személyleírást" írtam minden egyes szereplőhöz. Aztán már magától jött, hogy mi lehet a probléma, a konfliktus, amiből már el lehet kezdeni az írást. (Pl. ki kibe szerelmes, féltékeny kinek az ellensége, ki akarja elkötni a lovát, stb.) Persze nem egyszerre. Ki kell találnod a fő cselekményt, azt, hogy a szereplőid hogyan jutnak el odáig, hogy mik azok az akadályok, amiket le kell küzdeniük. Ezeket legjobb, ha vázlatszerűen leírod.Csak úgy nekiesni nem lehet.

Ehhez a módszerhez nem feltétlen kell tudnod szépen rajzolni. Egyszerűen beleképzeled. Ha pedig valakinek ennyi fantáziája nincs, akkor az regényt sem fog tudni írni.

Fel a fejjel! :-)

UI.: Ha a regény elsőre túl hosszú, akkor írj csak novellát vagy kisregényt! Később ezeknek a szereplőivel írhatsz hosszabban is.

Egy weboldal: regenyiras.net (regényírás)

Üdv: Bolyhoska :3

2013. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pali1977 ***** válasza:

Ihletet adhat egy regény, amit olvastál, egy film, amit láttál, egy zene, egy hír... A téma az utcán hever. Vagy előszedheted Georges Polti: 36 drámai helyzet c. írását, és ezeket variálhatod egymással.

[link]


Ám szerintem is, ha nincs meg benned az, hogy azt a történetet meg is akard írni, akkor felesleges belekezdeni.

Próbálj gyakorolgatni, ehhez egy regényíróknak való szoftvert is ajánlok, igaz, hogy angol, de megéri letölteni. A neve Writer's cafe és van benne olyan lehetőség is, ahol véletlenszerűen megadott írás tippre kell egy beállított idő alatt írnod valamit. A progit itt találod: [link] és a kód, amivel működni fog:

név: TEAM ViRiLiTY

S/n: 4D7E5BF7-7864BE01-C9D45D61

2014. jan. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Én is úgy kezdtem akár csak az ötödik válaszoló. De ha az első regényed tényleg szükséged van valami támaszra.olyan témával kezd amit jól ismersz esetemben ez a görög mitológia volt. Aztán mikor már megtapasztaltad a könyvìrás örömét szerintem könnyebb lessz ihletet kapnod és kitudsz találni egy teljesen egyedi és teljesen független sztorit :)
2014. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sanimanó válasza:
100%

Nálam másként kezdődött. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor gyerekkoromban játékkatonákkal játszottam. Megvolt a figura, amit más és más szituációkba raktam. Az első könyvem kapcsán is ez volt. Kitaláltam egy főhőst, az ő rövid történetiből novellák lettek, amiket összefűztem és átdolgoztam és végül lett belőle egy könyv.

De ha elfogadsz egy tanácsot, akkor kezd kicsiben! Írj a barátaid, ismerőseid egy-egy valós élményéről. Ugyanis ekkor van egy létező karaktered, amelyről tudsz főhőst mintázni. Utána ezeket a karaktereket tedd be egy kitalált történetbe. Ha ez megy, ülj fel egy buszra, vonatra, vagy ülj le egy parkban. Figyeld az embereket. Találd ki az ő történetüket. Kik ők, honnan jöttek, mi történt velük korábban, mi jelenlegi helyzetük, mi fog velük történni és milyen személyek, események befolyásolják őket. És már készen is vagy! Adj hozzájuk kidolgozott helyszínleírásokat, más karaktereket, konfliktust és egyszer ott lesz előtted az első könyved.

Az építő jellegű kritikát pedig fogadd alázattal, de csak azt! A többiekkel pedig ne foglalkozz! Ülj le, olvass, nézz filmeket és írj, írj, írj...

2014. febr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én fordítva kezdtem :D Volt egy jó történetem. Festő vagyok de ez nem volt elég, hogy ki adjam magamból. Belekezdtem úgy kétszer de nem ment. Talán két évig is érlelődött a storym, vagy tovább. Csak most érzem úgy, hogy egyenesben vagyok vele és már tudom, hogy nem az irományaimban volt a hiba, hanem a történet nem állt még készen.

Az jó ha bosszant, hogy nem tudsz mit írni, mert ez fogja megszűlni a te történeted.

2014. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!