Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjek neki egy fantasy...

Hogy kezdjek neki egy fantasy könyv írásának? Gondolok ilyenekre például:először a helyszíneket, szereplőket, fajokat stb.

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 19:37
 1/3 rajcziz ***** válasza:
Bár nincsenek általános érvényű szabályok, de érdemesebb a világ háttértörténetének kidolgozásával kezdened (ha saját világot hozol létre), ehhez rengeteg segítséget találsz a neten. Persze nem árt, ha van egy alapötleted, amihez hozzáigazíthatod a világot. Aztán alkosd meg a szereplőket, ami jó háttérismerettel könnyedén meglesz.
2013. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fantasynál az első és legeslegfontosabb dolog a háttérvilág. Ebbe beletartoznak a kitalált lények, illetve helyszínek (amennyiben "Amerikát megszállják a vámpírok" típusó történetet írsz, tehát valós a helyszín, elég a kitalált lény, de az alapos legyen)

Utána jöhet a cselekmény és a karakterek. Ezeknél a sorrend tetszőleges, de legjobb, ha körülbelül egyszerre csinálod. (A karakter alakítja a cselekményt, az események a karaktert.)

Ha teljesen képben vagy, akkor nekiülhetsz az írásnak.


Világalkotásnál nagyon fontos, hogy alapos legyél. Ha bármilyen apró kérdés felmerül - akár benned, akár bárkiben, akinek a kezdeti stádiumban mesélsz a történetről -, és arra nem tudod a választ, azt tilos kihagyni, takargatni. Minden részletet ki kell dolgozni. Úgy kell ismerned a világodat, mintha benne élnél, mert ez biztos hátteret az, ezáltal elkerülhetőek a logikai csavarok, magabiztosabban fogsz írni, és élvezhetőbb lesz a történet. Az olvasóid is ki fogják érezni a soraidból, hogy ez egy igényes munka (ehhez persze azért fogalmazni is tudni kell), és ami a legfontosabb: hiteles lesz. A hitelesség a legfontosabb, mert ettől lesz hihető a sztori. Ez pedig alapkövetelmény, nem csak a kiadóknál, de az olvasóknál is.

2013. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A helyszínek szerintem majd úgyis kialakulnak maguktól, azt tudod rögtön leírni. Szerintem csak írj vázlatot hogy a történetbe milyen eseményeket képzeltél el, utána vágj neki!:) Én amúgy előre szoktam megírni a fő párbeszédeket, amiket elképzeltem, mert nehogy elfelejtődjön, amíg a történetben odajutok:)
2014. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!