Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás! A történet Magyaror...

Könyvírás! A történet Magyarországon játszódna. Találjak ki egy kiatalált várost, vagy keressek valami kis falucskát, ami megfeleőle lenne a történet helyszínének?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogy lenne jó, mert a történet a város polgármesteréről szólna, így nem nagyon akarok egy konkrét települést kijelölni...

De most kérdés, hogy az nem lenne-e baj, vagy fura, ha Mo.-n lenne egy kitalált város, ahol játszódna a történet? Nem, tudom... Ti mit gondoltok erről?

És ha már itt tartok esetleg valami ötletetek van, hogy hogy tudnám "elnevezni" ezt a kis falucskát?


A válaszokat előre is köszi! :)


2013. dec. 26. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Más írók is találnak ki fiktív településeket. Nincs vele gond.
2013. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy így elkezdtem gondolkozni, a Reídia név jutott eszembe.
2013. dec. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké! Köszönöm! Ez lesz a városom neve! :)

Levédetem :)

2013. dec. 26. 18:21
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nem is tudom. Nekem kicsit fura, hogy egy valós országban kitalált település, de végül is miért ne. Viszont ha már Magyarország, akkor a falu neve magyaros legyen. Mittudomén, mondjuk Pusztaszabolcs (na jó, ilyen van, de nem olyan nehéz kitalálni).

Én nem az előző válaszolót akarom kritizálni, de ez a név nem igazán illik Magyarországhoz.

2013. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: elég sokan találnak ki városokat valós országokban, például King kedvenc módszere ez (szerintem fél Maine állam az ő találmánya :) ).
2013. dec. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

#5: ez egy szubjektív vélemény volt, Kingtől még nem olvastam. Mint mondtam, nem is azzal van a baj, de ha Magyarország, akkor akár valós, akár kitalált, mindenképpen magyar legyen. Az előző válaszoló ötlete egy kitalált országba tökéletesen passzolna, de én elég nagyot néznék, ha a magyar autópályán utazgatva egyszer csak egy ilyen nevű település tábláját látnám meg. Könyörgöm, ha már valós ország, legalább minimális hitelesség legyen benne!

2013. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Szerintem bármilyen névhez hozzápasszolhatod, hogy -falva vagy hogy -földe. De (ahogy a magyar településeket nézem) összedobhatsz 3 nevet, és kész. És ne izgasson, hogy valós országban nem valós település van. Pl a Vissza a jövőbe c. filmben Hillvalley kitalált hely. Magyarul Hegyvölgy, vagyis "hegyen-völgyön túl". Legfeljebb, ha sikeres a könyved, akkor elmennek az általad megadott helyszínre, és emléket állítanak.
2014. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hali lehet már nem aktuális a kérdésed de válaszolok, két Magyarországi településen szokott játszódni az általam kitalált történetek. Záhonyban és Sopronban főképp, de szoktam más városokat is megjelölni lehetőleg minnél messzebb pesttől :D
2017. nov. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!