Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Voldemortról?

Mi a véleményetek Voldemortról?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 21:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon dögös:D
2014. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Jaj,bocsi,könyves kategóriában van:$ Sorry, többet ilyet nem csinálok, csak aszittem vicces lesz, hát Voldemortról milyen vélemény lenne, hát gonosz, de most OMG
2014. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Tom Denem kicsit tényleg jó pasi, de Voldi már nem. És hát nem túl kedves. Szerintem elég korlátolt is. Marha okosnak hiszi magát, pont ezért csinálja ki olyan könnyen Harry.
2014. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem a kedvenc karakterem.

Folyton azt hajtogatta, hogy ő hallhatatlan, őt bizony senki nem tudja legyőzni, és részben Harrynek ezért is sikerült.

2014. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Amikor olvastam a könyvet, az egész sorozatban Tom Denemet képzeltem a leghelyesebbnek. A filmben, a második részben pedig tökéletesen eltalálták (szerintem).:)

Amúgy nekem az egyik kedvenc karakterem, annak ellenére, hogy egy őrült, szadista állat. A sötét karakterek a legérdekesebbek számomra és közülük is kitűnik Tom Denem. Ahogy Tom Denemből Voldemort lesz, a családjának a története szerintem érdekes volt. Milyen lett volna, ha szerető családban nő fel ; miért nem tudott szeretni ; a magány ; a bezárkózottsága. Pont ezért szeretem a Voldemort-ról szóló fanficeket is.

De az azért érdekes, hogy Dumbledore-ról, akit a hetedik részig, a tökéletes jóság mintaképének hittünk,kiderült, hogy nem teljesen makulátlan. Viszont Voldemort, aki pedig maga a gonoszság szimbóluma, benne egyáltalán, semmi jó sem volt. Bár szerintem kis korában még nem volt teljesen reménytelen.

2014. jan. 2. 14:47
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem nem szimpatikus. Legyőzhetetlennek és nagyon okosnak tartja magát,de nincs olyan jó varázsló mint Dumledore. Dumbledore-ról szólva, senki nem sem lehet tökéletes.

Abba már én is belegondoltam, hogy mi lett volna ha normális körülmények között nő föl.De valószínűleg semmi jobb, mert nem tudta volna elfogadni a mugli apját, amúgy is közel áll a fekete mágia a családjához és hozzá is, hiszen Mardekár leszármazottja.

2014. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

De ha pl. egy olyan családban nő fel, mint Weasley-ék, akkor teljesen más elvei lettek volna.

Igazából szerintem a sorsa, az élete is majdnem olyan gonosz volt, mint ő maga. Igaz, Rowling, azt nyilatkozta, hogy azért nem tudott szeretni, mert szerelmi bájital hatása alatt fogant.

2014. jan. 3. 22:34
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tom, neki a "vérében" van a gonoszság..Nem hiába Mardekár utolsó leszármazottja.
2014. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

szerintem ő a könyvekben az egyetlen olyan karakter,aki realisztikusan kezeli azt az helyzetet mikor megtudja,hogy gyakorlatilag félisten,mert tud varázsolni.

emberként reagál és végtelen lehetőségeket lát az adottságaiban amiket ki is használ.

ki az aki nem így tekintene erre ha vele történne ilyen?

alapból logikátlan,hogy dolgoznak mindenfélét a varázslók,amikor el is vehetik azt amit akarnak,fáradság nélkül.

a többi szereplő pitiáner dolgokra használja a rendkívüli adottságait,ő az egyetlen aki valóban azt teszi,amit valószínűleg mindenki tenne,ha ekkora lehetőség birtokába jutna.

ami esetleg negatív nekem,hogy hitt a jóslatban,mert pl engem egy ilyesmi fikarcnyit sem érdekelt volna és ez is lett a veszte.

2014. jan. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

utolsó, mit értesz az alatt, hogy akár el is veheti azt amire szüksége van? Rablás, gyilkosság? Ezt akár "mugliként" is megteheted, csak épp a nálad jóval gyengébbet kell megtalálnod.


lehet, hogy ez egy emberi megnyilvánulás, hogy felméri a lehetőségeit, na de milyeneket? ennyi erővel jóra is használhatta volna az adottságát, nem pedig arra, hogy az árvaházi társait kínozgassa és gyötörje. Lehetett volna akár a muglik titkos jótevője is, vagy harcolhatott volna a békéért, egyenjogúságért. Úgyhogy ilyen szempontból inkább egy gonosz ember megnyilvánulásait láthattuk.


Egyébként Dumbledore valami olyasmit magyarázott Voldemorttal kapcsolatban, hogy mivel nem szeretetből/szerelemből fogant, hanem ugye az anyja bájitallal "hódította" meg V. apját, ez is közrejátszhatott abban, hogy nincs benne semmi szeretet. Ez is valami olyasmi szintű ősi mágia lehet,mint hogy Lily önfeláldozó halála ekkora védelemmel ruházta fel Harry-t.

2014. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!