Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvkiadás viszonylag olcsón?...

Könyvkiadás viszonylag olcsón? Lent

Figyelt kérdés

Írtam egy 400 oldal körüli regényt és ki szeretném adni.Akit eddig megkérdeztem,azt mondták hogy nagyon jó,tehetséges vagyok,érdemes próbálkoznom.Nem csak ismerősök mondták ezeket,kérdeztem már olyanokat is,akikkel eddig kb. 5 mondatot beszéltem.

Az a baj,hogy nincs sok pénz rá,max. 100.000-et tudnánk rá szánni és félek hogy nem is szívesen adná ki a kiadó,mert még elég fiatal vagyok.



2014. jan. 2. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánkiadásban az fél millió alatt indul, ezt részben saját bőrön tapasztaltam. Próbálj kiadót keresni, a könyvmoly kiadó például jelentettt meg magyar fiatalnak könyvét, én először náluk indítanék.
2014. jan. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A könyvmolyképzőnek van az Aranymosás nevű pályázata, ahol az első helyezett könyvét kiadják. Nézz utána, szerintem érdemes lenne erre elküldened.

[link] Ez volt a tavalyi, erről pont lemaradtál, de biztos indul idén is.

2014. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és nézem az Aranymosás oldalát,de oda rengeteg írást küldenek be,és nem sok esély van rá,hogy pont az enyémet válaszák:/
2014. jan. 2. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm,és nézem az Aranymosás oldalát,de oda rengeteg írást küldenek be,és nem sok esély van rá,hogy pont az enyémet válaszák:/"


Mert nem olvastad el, hogy hogyan zajlik a válogatás...


Ez nem úgy történik, hogy beküldenek 100 kéziratot és akkor amelyiket gondolják kiadják.


Egy rakás szűrésen kell átesni és azok, akik TÉNYLEG tehetségesek azok bejutnak a végén az élmezőnybe. Minden kéziratot megnéznek a kiadónál. Ha jól írsz akkor tovább olvassák, ha nem akkor meg abbahagyják. Én már két Aranymosást követtem végig az oldalukon, eléggé érezhető volt, hogy kik azok akik valóban tehetségesek és kik azok, akik ki fognak esni (elég jól bejöttek a tippjeim).

Ha valóban hiszel a tehetségedben, akkor nem értem, hogy miért vagy ennyire pesszimista.


De ha magánkiadásban szeretnéd egy olyan kiadónál, akik csakis pénzért adnak ki, akkor valóban legalább 500 000 Ft és semmi garancia arra, hogy valóban reklámozni fogják a könyved és eljuttatják az összes könyvesboltba. Menj be egy könyvesboltba és kérdezz rá az eladóknál egy-két ilyen kiadó könyveire, hogy a bolt mely részein találhatóak.

Meg fogsz lepődni...


Marad még az a lehetőség, hogy mindent te intézel: a szerkesztést, a nyomást, a terjesztést és a reklámot is. Ebben az esetben csak magadra számíthatsz, itt tényleg minden csakis rajtad múlik.

2014. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem vagyok ennyire pesszimista,de amiket oda beadnak,és a szűréseken is átjutnak,azok már tényleg nagyon jók,félek hogy a sztorim úgy is kiesne,de ha megint lesz pályázat,talán majd megpróbálom
2014. jan. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!