Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak ugy hirtelen, a semmibol...

Csak ugy hirtelen, a semmibol megjott a kedvem az irashoz. De mit csinaljak, ha?!

Figyelt kérdés
Nincs otletem, mirol irjak ! Tudom, hogy ez mar a szazezredik ilyen kerdes, sajnalom, de egyszeruen valamifele hihetetlen vagyat erzek, hogy nekivagjak valaminek...ugy erzem orakat tudnek egy helyben ulni es folyamatosan irni. Csak epp temam nincs. Tanacstalan vagyok. Valaki tudna segiteni ? :) 17/F

2014. jan. 2. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd írsz akkor, ha lesz ötleted.
2014. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Néha én is érzek ilyet, de nem lehet ellene tenni semmit. Ha én adok neked ötletet, arról max. én tudnék írni, mert úgysem tudod, mire gondolok pontosan. Meg persze az se biztos, hogy jó ötletet adok. Pl. azt mondom, írj a zöld malájmókusokról, azzal sokat segítettem.

Magyarán ne az én ötleteimre légy kíváncsi, mert ha azt írod meg, az nem a te történeted lesz, hanem az enyém.

2014. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2014. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a téged érdeklő dolgoknak, szórakozz, olvass és megjön az ihlet. Sok sikert! :)
2014. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 viva75 ***** válasza:

Ha valaki nagyon szeretne írni, de nincs ötlete, hogy miről írjon az "írói válságban" van. Ahogy te is. Akár írj a napodról vagy valami kisebb fogalmazásokat. Ha nagyon nincs miről írnod írd le kik alkotják családodat, írd le jellemeiket. Ami spontán eszedbe jut. Ha sokat olvasol biztos, hogy lesz egy jó témád. Egy kitalált fiú történetéről is írhatsz, akár vegyítheted saját életeddel. Akár az olvasott könyvek témáit is keverheted és így agy teljesen másik történetet kapsz és így még segít is a belelendülésbe. Itt egy oldal ahol sok mindent megtudhatsz az írásról(tippeket, tanácsokat:


[link]


Ne add fel! Biztos kitalálsz valami jó témát. :)

2014. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat nagyon rendesek vagytok ! Minden linket megnezek :) van koztetek olyan aki csak igy hobbibol szokott irogatni ?
2014. jan. 3. 19:04
 7/12 lucia99 ***** válasza:

Aha,én.

14/L

2014. jan. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Menjél a természetbe sétàlj egy jót és közben gondolkozz.
2014. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is sokszor érzek így.Ilyenkor csináld azt, hogy ülj le egy csendes szobába és vegyél egy tollat a kezedbe.Törölj ki minden gondolatot a fejedből, és írd azt, ami hirtelen eszedbe jut.

Vagy csak egyszerűen írd le az érzéseid vagy akármi.:)

Hogy csatlakozzak az előttem szólóval, ha én adok ötletet akkor nem lesz egyedi, gondolkozz és fantáziálj.:)

2014. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem mindig azt mondják tudok írni,és ez valamilyen szinten igaz is,viszont napló írásban világ életemben béna voltam.Túl sokat gondolkodok,ezért amit írok is,egy nap,minimum háromszor átolvasom,hogy 'ezt biztos így kellett volna?'

A kérdésedre válaszolva pedig:

Bizony-bizony írói válságban vagy.Én is csak azt tudnám ajánlani,hogy fogj a kezeid közé egy könyvet és olvasgass.Úgy nem lehet író,ha csak az irodalomkönyvet fürkészed:)

Elsőként válaszd ki,milyen témában szeretnél írni.Van például Fantasy,Romantikus,Sci-fi. Nagyon sok híres férfi író van gondolok itt elsősorban John Green-re aki az egyik kedvenem.Romantkus regényeket ír,szerintem kezdhetnéd te is azzal,a fiúknak véleményem szerint tehetségük van szerelmes történetet írni,remélem nálad is így lesz.

Ha meg van a téma,akkor olyasmi könyveket olvass.Ha szeretnél írj nekem privát üzenetet,és küldök pár regényt,aminek minden oldalát szeretni fogod.

Ha legalább két könyvet már kiolvastál,akkor egyre csak beindul a fantáziád,és a két olvasott történeted alapján,és az életed alapján,akaratlanul kibontakozik a történet.És akkor már csak nincs más hátra,mint igenis rászánni 1-2 nap lustit(már ha megteheted) és eltervezni.

Nekem 10 könyv után jött meg az ihletem,és azóta is azt írom.Bizony 3 napig élőhalott voltam,ugyanis rengeteget feküdtem az ágyban és kigondoltam minden apró részletét a regényemnek,majd mikor úgy éreztem itt a vége,akkor (én gépen szeretek írni,de füzetben is jó) írtam egy vázlatot,(ALAPOSAT!) időrendben,néhol párbeszédeket is írtam,nehogy elfelejtsem.És az alapján haladhatsz a történettel kedved szerint,nem kell attól félni,hogy elfelejted,mert ott a vázlatod. Remélem tudtam segíteni,ha szükséged van még valamire,írj nekem nyugodtan:)

2014. jan. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!