Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és jég dala sorozatnak...

A tűz és jég dala sorozatnak milyen negatívumai vannak?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol a könyvek egekig magasztalását lehet hallani, olvasni, de semmi ellenvéleményt.


Akik olvasták és kiábrándultak belőle, miért tették?



2014. jan. 3. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy sok olyan van, aki elolvasta és nem tetszik neki.
2014. jan. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max. annak nem jön be, aki nem szeret sokat olvasni vagy Twilight szintű sz*rságokon akar csak élni.
2014. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1-et tudok csak: Még mindig várunk az utolsó két kötetre! :D

Amúgy nálam toronymagasan van a kedvencek dobogóján, részemről ha fantasy akkor a Gyűrük Urát megfosztotta a tróntól.

2014. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az mondjuk engem zavart, hogy mire elkezd érdekelni egy szereplő, kinyírják.

Kiábrándulni nem ábrándultam ki, csak elgondolkoztam, hogy jegyzeteljek-e hogy most ki kicsoda és kit akar megölni, -dugni, -szivatni...

2014. jan. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Túl sokan halnak meg benne :D
2014. jan. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem nagyon megfogott a történet, mert nem tündérmese, és itt nem arra gondolok, hogy sárkányok meg mágia. Hanem arra, hogy életszerű és izgalmassá teszi a történetet.

Ha észrevettétek, az író mindig a legerősebb karaktereket öleti meg, és aztán megnézhetjük, hogyan alakul a többiek sorsa az erős emberek nélkül, mint például Daenerysnek Drogo nélkül, a Starkoknak apa, majd család nélkül, a Lannistereknek Tywin nélkül stb.


Mindent összevetve az lehet szerintem a negatív hatása, hogy ha nem vagy felkészült ezekre a váratlan fordulatokra, esetleg éjt nappallá téve olvasod, hogy mi lesz a szereplőkkel.:)

2014. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

SPOILER

Hű hát engem pofán csapott hogy Stark-apukát kinyiffantották! Azt hittem széttépem a könyvet. Drogo még elment, habár elég megdöbbentő halál egy hatalmas harcosnak, hogy egy idegbeteg mirrike nyírja ki. De MIÉRT ölte meg az író Ned Starkot??? Egyik kedvenc és legerősebb karakterem, jó fej, szerethető, erre lenyiszálják. Ilyet még nem éltem. Az első könyvben!! Ha az utolsóban, még talán bólintok. Talán. De könyörgöm, az elsőben?? Hihetetlen. Felfoghatatlan. Lehet, hogy ez volt az író célja, hogy na most akkor a kedves olvasó jól hökkenjen meg, de ez a pofátlanság teteje.

Egyébként szeretem a könyvet, bírom, ahogy a negatív karaktereket szépen átforgatja pozitívba (Tyrion, Véreb). Legalábbis a kezdeti gyűlöletem ragaszkodássá fajult velük kapcsolatban. :D

Kicsit sok talán a leírás. Jó, persze, hogy kell, de néha teljesen jelentéktelen dolgokat vagy tárgyakat részletez túl.

Reménykedem, hogy be tudja fejezni, különben tényleg tűzbe vágom az egészet idegességemben.

Ismerősömnek azért nem tetszett, mert szerinte túl hosszú, sok benne a vér, az erőszak és a d*gás.

2014. ápr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Drogo nem a maegi miatt halt meg, hanem mert volt egy rohadt nagy elfertőzött fekélyes seb a mellkasán. Nednek meg megkellett halnia. Túlságosan becsületes és jóakaró volt, ahogy közeledett a vég úgy egyre naívabb lett, plusz ha nem hal meg, akkor lehet h a háborúból se lett volna semmi. Meg mivel meghalt, nem tudja elmondani Jonnak,h kik a szülei.
2014. ápr. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De Mirri volt, aki hagyta hogy elfertőződjön a seb, nem? Mert azt akarta, hogy Drogoból egy agyatlan "zombi" legyen, aki nem támadja meg a világot. Oké, hogy igazából Daenerys ölte meg a párnával, de az egész szerintem Mirri műve volt.

Lehet, hogy előremozdította a cselekményt, de én akkor is majdnem kivágtam a szemétbe :D

Egyébként lehetettt volna, hogy Ned nyilvánosságra hozza a kutatása eredményeit, kiderül a vérfertőzés, és akkor nagyjából ugyan ott tartana a történet. Max Deres nem vonulna hadba.

2014. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha Deres nem vonul hadba, akkor teljesen más fordulatot vett volna az egész történet. Ha Ned nyilvánosságra hozta volna a vérfertőzés ügyét, akkor meg Ned nem Ned lenne.

Az,h a maegi hagyta elfertőzni a sebet vagy az magától is elfertőzött volna nem egyértelmű sztem a könyvben a sem. Neki inkább az volt a célja,h Dannyt átverve megölje annak a fiát.

2014. ápr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!