Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ilyen könyveket (ha...

Tudtok ilyen könyveket (ha van ilyen egyáltalán)?

Figyelt kérdés

Olyan regényt szeretnék olvasni, aminek a fő szála szorosan kapcsolódik valamilyen hangszerhez, a zenéhez. Lehet romantikus, amiben a főszereplő játszik valamilyen hangszeren, és az érzéseit a zenéjével fejezi ki, ahhoz hasonlítja, vagy lehet szomorú, amiben a zongoraművészt valami baleset éri, és nem tud többé zongorázni, lehet fantasy is, amiben bűvös hegedűhúrok a cselekmény fő mozgatórugói. Bármi, aminek köze van a zenéhez, vagy esetleg más művészetekhez, pl. festészet, de a zenének örülnék a legjobban. Az sem bánom, ha esetleg a zene mellékszálként a háttérbe szorul, csak legyen benne, mert eddig nem találtam semmit. Csak az Operaház Fantomját, amiből ugye már musical is készült, de azt már olvastam. :)

Előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg eszetekbe jutna valami. :)


2014. jan. 5. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy lenne ilyen :( De remélem nincs igazam :)
2014. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, de a rövidített fülszöveg alapján (ami az egyik új könyvemben volt reklámként) esetleg a Tündérdallam sorozat?
2014. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most olvastam, zseniális: [link]

(És van köze a zenéhez is. :) )

2014. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Doktor Faustus (Thomas Mann)? A főszereplő zeneszerző, tehát a zene központi motívum. De ez nem a könnyed irodalom.
2014. jan. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gayle Forman: Ha maradnék

Vladimir Galaktionovics Korolenko: A vak muzsikus

Samuel Claude: Clara S.


Ezek közül csak az elsőt olvastam, azt mindenképp ajánlom. De a többi is érdekesnek tűnik. :)

2014. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!