Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől nagy szám Stephen King?

Mitől nagy szám Stephen King?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy jók az alapötletek, mert a filmek, amik a műveiből születnek elég jól. De tegnap beleolvastam a Carrie-be, hát sztem borzalmas. Nem érzem, hogy miért lett ő az, aki.

2014. jan. 8. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Mert sokaknak tetszett, amit írt; illetve van elég könyve, szóval simán találhatsz köztük olyat, ami neked is bejön.
2014. jan. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A Carrie pont, hogy a legelső és leggyengébb műve. Kingnek van egy stílusa, ami vagy bejön valakinek, vagy nem, ugyanis minden írónak megvan a maga stílusa.

Nem feltétlen olyan horrorokat ír, hogy a vécére ne merj kimenni este, ha olyat keresel, akkor rossz írót választottál. Néhány műve simán beillik lélektani regénynek.

Olvass tőle még könyvet, mondjuk a Tortúrát, ha az se jön, be akkor ennyi, nem kell erőltetni.

2014. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

A beleolvasás és az elolvasás két külön világ, ha könnyebbeket keresel tőle akkor az Éjszakai műszakot ajánlom (novellás kötet).

Rengeteget olvastam tőle, egy idő után kiszámíthatóak az írásai, viszont van 1-2 amit tiszta fejjel biztos hogy nem olvasnék el mégegyszer.

Ja és olvass utána az élettörténetének, jó pár műve (könnyű)drogok által keletkezett, ezért lett felkapottabb (s persze az első siker könyve, a Ragyogás miatt)

2014. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlásokat, majd rájuk keresek:)

Bret Easton Ellis stílusa áll hozzám közel, én is hasonlóan írok:)

2014. jan. 8. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Kingtől nekem az AZ-t javasolták, hogy ha ez nem fog meg, semmi. Még nem olvastam, így nem tudom, viszont hasonló problémám van vele, mint neked. Illetve én a történeteit sem találom mindenhol olyan jónak.

Számomra a Tortúra egy laza délutáni olvasnivaló volt, az Állattemetőben jól hozta a természetfelettit, de ennyi, a Settét torony sorozata idegesítően elnyújtott, a novelláit jobbára nem szerettem. Viszont hamburgerirodalom, és ezt a zsáner tisztességgel teljesíti.

2014. jan. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Még amikor gimis voltam, egyszer kint felejtettem óra előtt az asztalon a Carrie-t. Irodalom óra következett, és az első padban ültem, közvetlenül a tanár előtt. Gondoltam biztosan elkobozza, mert csak a tanszerek lehettek az asztalon. Fel is kapta a könyvet, majd visszatette, és aztmondta: ,,Á, ez csak sztori, semmi irodalom." De hiszen a sztori miatt olvasom a regényeit, mert egyszerűen nemvolt még olyan írása, amibe 100%-ig ne mélyedtem volna bele. És ilyenkor az ajtó csapódása, vagy valami más zaj miatt döbbentem rá, hogy már órák óta olvasok. Nagyon, nagyon jó történeteket ír, a szereplők is kidolgozottak. Viszont amióta Kinget olvasok, és kezembe kapok egy regényt másik írótól, az első pár oldal (vagy esetleg mondat) elolvasása után egyszerűen nembírom továbbolvasni, annyira megszoktam Kinget és hogy lerakhatatlanok a művei. Tehát attól nagy szám, hogy rabul ejti az olvasót.:D
2014. ápr. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eszméletlen jó sztorikat ír. Jók a karakterek, életszerűek a párbeszédek.


Többféle irányban elágazik,


börtönsztori (A remény rabjai, Halálsoron), természetfeletti(Carrie)

horror(Állattemető, Az)

ami az életben is megtörténhet (Cujo)

fantasy( Setét torony sorozat, A sárkány szeme, Talizmán)

sci-fi (Rémkoppantók, Álomcsapda)

időutazás (11/22/63)

női szemszögből is képes hitelesen írni (Bilincsben, Dolores)

ami az életben is probléma: családon belüli erőszak: (A két Rose)


Szóval nagyon sokoldalú író. Én 11 éve vagyok a rajongója (17 éves korom óta), az összes magyarul megjelent könyve megvan és még nem olvastam tőle olyat ami ne tetszett volna, és még mindig nem unom:D


A Carrie is egy nagyon jó könyv szerintem. Már vagy 10x olvastam. N/28

2014. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!