Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok jó könyvet ajánlani?...

Tudtok jó könyvet ajánlani? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Gyűrűk Ura fan vagyok, fantasyt, sci-fit olvasok leggyakrabban. Szeretem a krimiket is, sőt igazából bármit elolvasok, csak a sablonos szerelmi sztoriktól kíméljenek meg. (pl: SzJG)Köszi:) 14/L

2014. jan. 12. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Az örökség sorozat Christopher Paoilintól (4 részes és sárkányok vannak benne, törpök, tündék, varázslók. Szóval kicsit hasonlít a Gyűrűk urához, de a sztori teljesen más.)

Trónok harca sorozat (ez most elég felkapott, biztos nagyon jó. Én még nem olvastam, de szeretném csak sehol nem találom az első részt, netről meg nem szeretek olvasni.)

Pat Walshtól a Crowfield átka című könyv (én ezt nagyon szeretem. A középkorban játszótik és egy fiúról szól, aki egy apátságban nevelkedik és vannak benne tündérek, anyalok, démonok és más lények is. A folytatása Crowfield démona. Az utolsó része a sorozatnak pedig Crowfield Rising lesz, az írónő azt írta a honlapján, hogy ebben az évben fog megjelenni, szóval arra várni kell egy kicsit.)

A Hobbitot gondolom olvastad. Ott van még Narnia krónikái, az is nagyon jó. :)

Krimik közül: én Agatha Christit szeretem és Lőrincz L. Lászlót.

2014. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

2anonymusj93, én 14 évesnek nem ajánlanám a Tűz és jég dala sorozatot (aminek az első kötete egyébként a Trónok harca).


Krimiből én Agatha Christie-t szeretem nagy és Sir Arthur Conan Doyle Sherlock Holmes könyveit. Van benne csöpögős szerelmi szál is, de Vavyan Fable Sárkánykönny könyve jó kis hideglelős krimi.


Fantasy-k közül: C. S. Lewis Narnia krónikái - gondolom nem kell bemutatni.

Lehet, hogy Neil Gaiman könyveibe is érdemes lenne belenézned pl. Coraline, Sosehol, Csillagpor, Elveszett Próféciák (én ezeket angolul olvasgattam, nem tudom, a fordítást mennyire találták el).

Mostanában Terry Pratchett Korongvilág könyveit kezdtem el olvasni, Mort és Vadkanapó alapján kifejezetten ajánlom.

2014. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Narniát olvastam, és Agatha Christit is egy rakatot. Meg fogom nézni, amit ajánlotok, köszönöm.:)
2014. jan. 12. 13:39
 4/7 anonim válasza:
Dan Brown: Davinci kód vagy Angyalok és Démonok:) imádni fogod:)
2014. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Catherine Fisher - Incarceron :D
2014. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívből ajánlom Brent Weeks Éjangyal trilógiáját :)


1. rész Az árnyak útján

2. rész Az árnyékvilág peremén

3. rész Túl az árnyakon

2014. jan. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha fantasy, akkor George R. R. Martin: A tűz és jég dala, szerintem az egyetlen olyan fantasy ami a Gyűrűk Urával harcba szállhat. :D Valamint a másik nagy kedvencem az előző kommentelő által ajánlott Éjangyal trilógia. Most ezt olvasom, és letehetetlen. Nézz utána :D Ha krimi, akkor pedig Dan Brown könyvei, a másik nagy kedvenceim.
2014. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!