Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok (magam szórakozta...

Könyvet írok (magam szórakoztatásából) és még csak a kidolgozásánál tartok. Lent le írom, hogy miben kérek segítséget. /?

Figyelt kérdés
Ami eddig van: A lánynak autóbalesete lesz a 17. születésnapján, de ezt az anyja intézi így, mert van egy eltitkolt ikertestvére a lánynak aki balesetet szenvedett és az eltitkolt lányt akarják az ö helyére rakni. Szóval így XX(A balesetet szenvedett lány) egy raktárban ébred míg XY(az ikertestvére) átveszi az ő helyét és XY fekszik a kórházban. XX a könyv végén megszökik a raktárból (ahol kínozták) és mikor menekül elütik. Amnéziát szerez és kórházba kerül, de ezt az anyja megtudja. Mi legyen az indítéka az anyjának, hogy meg akarja ismét ölni?

2014. jan. 19. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Amnéziát nem szoktak szerezni. Kieshet az emlékezete. Azt nem szerzik.


Egyébként nem tudok erre ép ésszel felfogható indítékot mondani. Max. megöli pénzért, féltékenységből...stb. De amúgy így sok értelme nincs.

Max. ha valami teljesen idióta, elmebeteg, skizofrén, pszichopata, szadista őrült, aki valami játékosat lát az egészben... Xd

2014. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm akkor emlékezetkiesése van. Végül találtam egy indokot rá. Még pedig azt, hogy az anyja nem akarja, hogy rájöjjenek mit is tett (megakarta ölni, hazudott a férjének) így minél gyorsabban elakarja tüntetni a lányt ( XY-ont jobban szereti, mert ő gyengébb volt mikor megszületett)

Végül rájönnek az orvosok, hogy az anyuka aki ezt tette a lányával nem valami ép elméjű

2014. jan. 19. 23:44
 3/6 anonim válasza:
57%

Mondjuk azért akarja megölni, mert túl sokat tud, szemtanúja volt valaminek és az anyja tart tőle, hogy visszanyeri az emlékezetét. Ezért pont kapóra is jött az ikertestvér.

(Csak egy tipp: szerintem a XY legyen amnéziás, így könnyebb bemesélni neki, hogy ő mindig is ott élt, XX pedig legyen kómában...)

Nem beleszólni akarok :D

2014. jan. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy lehet egy ikertestvért eltitkolni? Miért akarja anyuci már az elején lecserélni, megölni? Miért kínozzák?


Nem túl logikus az alaphelyzet.

2014. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Egy gyerekét megölni próbáló anya történetét azért ennél részletesebben ki kell dolgozni. A gyermekünk védelme ősi ösztön, ha ez eltűnik és gyilkolási, kínzási stb. vágyba fordul, akkor ott komoly probléma van, egy ilyet általában csak profi írók tudnak igényesen felépíteni. (Profi alatt most azt értem, aki hosszú évek alatt végigjárt egy komoly tanulási folyamatot és ösztönösen tudja, hogyan álljon neki egy ilyen karakter kidolgozásához, nem azt, akinek a könyvesboltban díszeleg a műve.) Ráadásul azt írod, hogy a nő szereti a másik lányát. Ez nyilván nem az a klasszikus anyai szeretet, hanem valamiféle beteges, a lány egy bizonyos tulajdonságának szóló rajongás. Az, hogy XY gyengébb volt születésekor, mint a testvére, nem is rossz ötlet- ha az anya egy posszesszív, uralkodó személyiség, akkor érezheti úgy, hogy az erősebb lányának már nincsen szüksége rá, elveszítette felette a "hatalmát", és lecseréli a gyengébbre, aki felett kiélheti a gondoskodási, anyáskodási vágyát- ami, ismétlem, nyilvánvalóan nem a szokásos, ösztönös gondoskodás, hanem megszállottság. Viszont ezen a ponton jön a kérdés, hogy miért lett a másik lány eltitkolva? Ha egyszer az anyja kezdetektől fogva őt szereti, miért nem harcolt foggal-körömmel érte korábban is? Hol volt az a gyerek tizenhét évig? Miért kellett ott lennie? Én itt egy nagy csapdát látok, de azért ne add fel, hátha sikerül kitalálni valamit.


Ami az amnéziát illeti, legyél vele NAGYON óvatos. Amit a szappanoperákban mutogatnak, annak köze nincsen a valódi amnéziához, az, hogy születésétől fogva minden emléke kitörlődik valakinek, és így el lehet hitetni vele, hogy mindig is egy raktárban élt, szinte kizárt. Javaslom, hogy tanulmányozd át a Wikipédia idevágó szócikkét ( [link] válaszd ki a megfelelő osztályú amnéziát, aztán arról keress bővebb információkat szakoldalakon. Egy autóbaleset viszonylag kevés lehetőséget rejt magában amnézia szempontjából, viszont a kínzás(=sokk, trauma) is lehet kiváltó ok, ha "jól" csinálják.


Ja, a kínzás. Nem igazán értem, hogy miért nem ölik meg egyszerűen a lányt, ha egyszer az anyja úgyis meg akar szabadulni tőle, feltételezem, az ő emberei vannak a raktárban. Esetleg itt jön képbe a szadizmus, és az anya/a valaki a raktárban próbálja a főszereplő halálát hosszúra és fájdalmasra nyújtani, így lehetősége nyílik a lánynak megszökni. (Jó tanács: mindenképpen gondosan tervezd meg a kínzást, a módszereket, ha nem akarod, hogy a főhős eleve halálos sérülésekkel rohanjon az autó alá.


Két autóbaleset. Ez egy kicsit soknak tűnik. Az nem elég, hogy a lány meglép a raktárból, logikusan próbál emberek közé menekülni, és amikor megkínozva, véresen feltűnik egy városban/forgalmas úton, valaki kihívja a mentőt? Az amnézia, mint már említettem, bizonyos szinten így is megoldható, az emberi agy elképesztő találékonysággal tud védekezni. Viszont a két autóbaleset egymás után soknak tűnik nekem, ez az, ami az életben simán megtörténhet, véletlen, sors, mit tudom én, micsoda, de egy könyvben túl sok lenne a balszerencséből.


Mi legyen az indítéka az anyjának, hogy meg akarja ismét ölni?

Öhm, ezt nem értem. Egyszer már elgázoltatta, hogy a helyére tehesse az ikertestvérét, majd elvitette egy raktárba, ahol kínozták, feltehetően azért, hogy meghaljon. Eddig is meg akarta ölni. Nyilván azért próbálja meg másodszor, harmadszor, negyedszer, mert azt akarja, hogy meghaljon.

De ha a lány másodszor, harmadszor, negyedszer is megússza, megint ott vagyunk, mint az autóbaleseteknél: túl sok véletlen, túl sok szerencse.


Ezzel a végtelenül hosszú kommenttel nem a kedvedet akartam elvenni az írástól, csak megpróbáltam rámutatni, hogy nagyon nagy fába vágtad a fejszédet. Rengeteg komoly témát, betegséget, kínzást vonultatsz fel, ami mind sok kutatómunkát igényel, és persze az sem mindegy, hogyan írod meg. Nekem személy szerint tetszik, kedvelem a sötétebb, betegebb történeteket, de ez, ha megírod, legyen tényleg sötét és beteg. Sokkoló. A saját anyja akarja megölni, az ég szerelmére! És persze mondanom sem kell, a konfliktus feloldása és a befejezés nagyon fontos, azon állhat vagy bukhat minden.

Én azt a tanácsot tudom neked adni, hogy mindig tudd, mit írsz és mit akarsz vele mondani, milyen hatást akarsz kiváltani az olvasóból. (Ezen akkor is érdemes elgondolkodni, ha amúgy nem akarod megmutatni senkinek az asztalfiókon kívül.) Én nagyon szívesen segítek, amiben tudok, és tényleg remélem, hogy sikerül valami jót kihoznod a sztoriból. :)


U.I.: Ki vagyok én, hogy megmondjam, hogyan kell írni? Senki. Egyszerűen rengeteget olvasok és írok, több alkalommal is kaptam kezdő, kiadatlan íróktól kéziratot és adtam nekik pár baráti jó tanácsot, egyszer-kétszer még recenzióírásra is vetemedtem, de egyébként a véleményem csak egy vélemény. Az egész komment azt tükrözi, hogy én, mint amatőr író, hogyan állnék neki egy ilyen ötlet részletesebb kidolgozásának. Egy profi, mint például Stephen King nyilvánvalóan körberöhögne engem és sokkal okosabbakat mondana. A szavam nem Szentírás, segíteni próbáltam, és remélem, sikerült valamelyest.

2014. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3. és 5. válaszolónak köszönöm a válaszait/gondolatait. Főleg az 5. válaszolónak nagyon sok mindenre rá mutatott és leírta, hogy ő hogyan látja mik a meglátásai. Hasznát fogom venni köszönöm szépen
2014. jan. 20. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!