Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan végezzek kutatómunkát...

Hogyan végezzek kutatómunkát regényíráshoz?

Figyelt kérdés

Mire kell figyelnem? Mit kell egy adot korról mindenképp összeszednem? (Például ha történelmi regényt írnék?)


És egy plusz kérdés; ha egy kitalált világról vagy egy jövőbeni világról írok, akkor az egészet töviről hegyire tervezem meg?


Köszi a segítséget! :)


2014. jan. 24. 17:14
 1/4 rajcziz ***** válasza:
100%

A kutatómunka mértéke csak és kizárólag rajtad áll. Azért arra figyelj, hogy alapvető dolgokban ne legyenek tévedések, a részletekben még elnézi az olvasó (már ha egyáltalán észreveszi). Azt, hogy mi lényeges a történet szempontjából, csak te tudhatod, ezeknek kell utánanézni.

Ha magad építesz fel egy világot, akkor azt bizony neked kell megtervezni, mégpedig olyan részletesen, ahogy azt a történet igényli, sőt, talán egy kicsivel jobban. Tisztában kell lenned a háttérrel, hogy elkerüld a bakikat.

2014. jan. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én amit most írok itt már többek olvasták összesítve 20 ember kb. mert többször kiírtam, az az Ókori Görögországban játszódik ennek megfelelően Castiglione László - Az ókor nagyjai amit olvasok Platón I-III Bibilotheca Classica kiadás, A művészet története - a klasszikus ókor / magyar könyvklub ezek mind fontosak, ahhoz amit én írok, viszont pl. sok dolgot még így sem olvastam/tudok amit akarok, evés,főzés,gasztronómia,sport hogyan készültek eddzettek ilyesmi sportolóknak milyen volt a külön étrend ilyenek, azért kell mert lesz olyan szín amikor Olümpiában lesznek a történések, tehát mondhatni átfogó kutatómunkát végzek.


Ez a mű viszont a realizmus fényében készül teljes mértékben és autentikus amennyire csak lehet, pl. a zenész/filozófusok neve igazi és tényleg abban a korban éltek de pl. nem biztos, hogy aznap amit leírtam éppen ott voltak és ott játszottak az auloszon vagy akármin, de simán megtörténhetett volna.


Egy egész világot megtervezni nehéz Tolkien mondjuk megtette, még ha az alkotott történelmének folyására a 20. század háborúi már jelentős hatást gyakoroltak, szóval az nagyon sok idő lenne több tíz év is akár 20-30 mondjuk. Ha semmi mást nem csinálsz ami mondjuk alkotás szempontjából nem feltétlenül egészséges lehe rövidebb de érted sok idő munka minden.

2014. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Még írhattok.
2014. jan. 24. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


A kérdésed másáodik feléhez. Részletesebb, de alapvetően ugyanazt mondja, mint az első válasz. (Rajczizzel egyetértek amúgy a többiben.)

2014. jan. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!