Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üdv! Tudnátok ajánlani - akár...

Üdv! Tudnátok ajánlani - akár több olyan regényt - amiben a főhös valami tolvaj, vagy olyasfélét játszana? Az Éjangyal triológiát már kiolvastam. Persze fantasy/sci-fi-ről beszélek. És a piros-pöttyös könyvektől kíméljetek! :D

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, lány vagy-e vagy fiú. Ha lány, akkor ez biztosan tetszeni fog, ha fiú, nem tudom, mert lány vagyok. :D Nem annyira csajos, mint amilyennek tűnik, nagyon izgalmas.


[link]

2014. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Prym ***** válasza:

Éjvilág trilógia.

a lány a könyv elején még tolvaj, de ez a cselekmény közben teljesen megváltozik, átmegy egyre véresebbe (nem annyira durván)

2014. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Prym ***** válasza:
bocsánat ,nem éj hanem Égvilág. elgépeltem sorry
2014. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem fantasy/scifi, de nagyon jó: A tolvajfejedelem ;)
2014. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudo, hogy azt írtad, hogy nem szereted a vörös pöttyös könyveket, de ez tényleg nagyon jó, nem mindegyik az a tipikus nyáltól csöpögős szerelmes történet

Sarah J Maas - Üvegtrón

2014. jan. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fantasy: Ködszerzet (trilógia, de hat könyv, ne tévesszen meg). A főszereplő eredetileg tolvaj (lány).

Sci-fi: Neurománc. (A változatosság kedvéért megint trilógia.) Cyberpunk, nem klasszikus sci-fi, annak is a meghatározó alapműve, talán nem a te világod, Gibson nem egy könnyed esti olvasmány. A főszereplő nem éppen tolvaj, "hacker" ("konzol cowboy"), de tolvaj szerepet játszik. A másik két könyv nem követi az első eseményeit, csak kapcsolódik a világhoz.

2014. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam még, hogy milyen klasszikus sci-fi mű van, amiben a főszereplő tolvaj, találtam még egyet, Harry Harrison: A Rozsdamentes Acélpatkány; "akció sci-fi", amolyan űropera. (Van egy második része is, de azt még nem olvastam.)

Bár az említett trilógiát nem ismerem, de ha az előzőek inkább lányoknak való könyveket ajánlottak, az én javaslataim inkább "fiús" könyvek.

2014. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fuh! Nagyon szépen köszönöm a kommenteket! Amit leírtatok mind eléggé érdekesnek tűnik :D Eeeez igen... És fiú lennék bocsánat :D
2014. jan. 28. 18:35
 9/9 anonim ***** válasza:

piros pöttyös, de jó:

Holly Black - Fehér macska

2014. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!