Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék könyvet írni,...

Szeretnék könyvet írni, szerintetek hogy csináljam? (többi lent)

Figyelt kérdés

Megvan a saját elképzelésem, szerintem elég jó. Igazából s téma lényegtelen, de támogatásra lenne szükségem, sajnos a családom nem ilyen. Minden álmom, hogy egyszer megírjak de olyat ami ráébreszti az embereket néhány dologra. Szerintetek segítene nekem egy profibb aki fogalmazásban és kicsit érdekesebben átírná nekem?

Ha igen holt tudnám igénybe venni? :)


20/L



2014. jan. 30. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Béríró? Na, az neked nem lesz. Ghost-writer az angol kifejezés, és csak híres embereknél szokás, mikor a brand a celeb neve, és ez adja el a könyvet, mikor mindenki tudja, hogy két értelmes mondatot nem tudna megfogalmazni. De ha már könyv, azt meg is kell írni, ezért fognak valakit, aki névtelenül megcsinálja a kulimunkát, felveszi a pénzét (minimálisat, persze), a többit meg a híresség viszi el.

Az sem játszik, hogy te megfogalmazod így-úgy, majd valaki olvashatóra átírja. EZ ugyanaz, csak több vele a te munkád. Ha csak egy keveset (relatíve) kell benne javítani, azt már szerkesztésnek hívják, és azt sem szokás ingyen. Vagy a kiadó munkatársa végzi, és akkor a kiadó fizet - de ahhoz látniuk kell benned és a nem túl jól megfogalmazott művedben (te mondtad) elég fantáziát -, vagy ha magánkiadás, akkor opcionális, és te fizeted ki, esetleg keresel valakit, akit ténylegesen megfizetsz, hogy kiadókeresés előtt szerkessze meg alaposan a regényt.

Hogy ha valaki jó fej, és haveri alapon leül veled írástechnikát gyakorolni, javítja a művedet, elolvassa, bátorít, stb. - az más. De ez személyes ügy, és ilyet nem lehet a neten névtelenül toborozni, majd kialakul. (Oké, valahol el kell kezdeni, de egy ismeretlen dob egy korrekturát, közli, hogy rossz a helyesírás, és nem megy tovább.)


Szóval vagy van pénzed: magánkiadó; vagy van szorgalmad: keresel egy amatőr írástech. oldalt/csoportot, amatőr írói portált, és ott keresel valakit, aki segít. Reménykedsz, hogy a megfelelő embert meg is találod, aztán hajrá.

2014. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én segíthetek neked:)

Írj priviben. ;)

2014. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És miért akarsz könyvet írni? Pénzért? Hírnévért? Vagy esetleg magáért a könyvért, hogy kinyomtatva lásd a saját műved? (Az utolsó kérdést ne vedd komolyan, hisz ha olyan embert keresel aki átírja neked a könyvet, akkor az már nem a tiéd, hanem az övé.)

Már maga a kérdés, és a gondolat (hogy másokat dolgoztatsz magad helyett) SZÁNALMAS!!!!!!!!

2014. febr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy kis fantázia nem elég ahhoz, hogy író legyél. Bérírót pedig nem helyes fogadni. Ehhez kell a kreativitás, a türelem és hogy helyesen írj. Ha ügyesen ki tudod fejteni a dolgokat, akkor oké, de ha nem, akkor a filmes forgatókönyv írást javaslom, ahol vissza lehet fogni magad. Nem kell különösebben kifejteni a történetet.
2014. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg még aktuális a kérdés szivesen megírom az ötletedet, ingyen. Társszerzőségért cserébe. Én is elsőkönyves író vagyok.
2021. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!