Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az egri csillagok könyv...

Az egri csillagok könyv ugyanaz mint a film?

Figyelt kérdés
A filmbe minden benne van? Úgy mint a Pál utszai fiúk filmes változatában?

2014. jan. 30. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem mostanában olvastam a könyvet és láttam a filmet, de nem ugyanaz teljesen. A könyv sokkal részletesebb, és több kisebb történetszálat, eseményt kihagytak a filmből. Ha a tanár csak nagy vonalakban kérdezi, akkor a film is jól elmondja a történetet (nagyon jó film amúgy), de ha belekérdez nagyon a részletekbe akkor ahhoz a könyvet kell elolvasni. Tudom sokan nem szeretik az egri csillagokat, de szerintem nagyon jó könyv, és érdemes legalább egyszer elolvasni.
2014. jan. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs minden benne a filmben, sőt van benne olyan rész is, ami a könyvben egyáltalán nem úgy van. Persze arra jó a film, hogy képben legyél és úgy tűnjön, hogy olvastad a könyvet, de ha tényleg nagyon belekérdeznek, akkor elvérezhetsz rajta.
2014. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
A könyvet ha olvasod olyan mintha képzeletedben az akkori világba csöppentél volna. Rákényszerülsz hogy elképzeld a történetet. Amikor megfilmesítve megnézed akkor a forgatókönyv író,a rendező és főként az operatőr által látott vagy láttatni szándékozott képi világot nézed.Olyan ez mint a focimeccs a pályáról nézve és otthon a tv. előtt. Azt látod amit a kamera mutat készen s megkomponálva. Olvastam többször a könyvet s megnéztem néhányszor a filmet és soha eszembe sem jutott összemérni a kettőt mert két műfaj és mondhatni remekmű ez is az is a maga térfelén. Amit tudok én az Egri vár hősies védőiről azt Gárdonyinak köszönhetem. A mi történelmünk egy kicsi része és remek a rendezés a színészek játéka azt meg már ne is említsem hogy alapműveltséghez elengedhetetlen. A Wikipédiában megtaláltam az igazi várvédők sorsának további alakulását de ez már egy más történet.
2014. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen olyan a film mint a könyv van hogy kihagynak részeket belölle és amúgyis ha a könyvet olvasod magad elllőtt látod a tőrténetet.... és a filmben már nen lessz ugyan olyan...
2014. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!