Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt olyan, aki (kép...

Van itt olyan, aki (kép alapján) meg tudná mondani, hogy körülbelül mikori kiadás lehet ez a könyv?

Figyelt kérdés

Találtunk néhány könyvet a házban (valaki elköltözött, és kirakta őket egy papírdobozba, hogy vigye, akinek kell), és az egyik véleményem szerint elég régi lehet (kb. 1920-1940 közé tudnám besaccolni), de sajnos nincs benne sehol a kiadás dátuma, se hogy ki szerkesztette.

Csupán az alábbi információkat tartalmazza a könyv (a műveken kívül, nyilván)

Ez egy válogatás, az alábbi műveket tartalmazza:

C. H. Herford - Shakespeare

Vér Mátyás - Anatole France

Hugo Von Hoffmannsthal: A Költő és a ma levél (két tanulmány), Lányi Viktor fordítása

Lázár Miklós - Varieté


Az Athenaeum R.-T. Kiadása


Illetve, a legelső lapon található egy kézzel írott szám, és egy aláírás (amit nem igazán lehet tisztán kivenni, nekem nem sikerült), alatta egy nyomda/pecsét:

ODORHEIU CENZURA? (legalábbis végén lévő jel egy kérdőjelre hasonlít leginkább)

A papír nagyon régi, egészen sötétbarna lett, kissé "fás", jó néhány helyen már töredezik, de látszik, hog nagyon vigyáztak rá, se szamárfül, se gyűrődés, stb. tehát az idő miatt lett ilyen.


Utánakerestem neten, de semmi hasznosat nem találtam. Arra gondoltam, hátha van itt valaki, aki ért a régi könyvekhez, és ha csinálok néhány fotót, arról meg tudja saccolni, hogy mikor lehet.

Antikvitásba nem akarom vinni, mert egyrészt pénzt kérnének érte, és másrészt nem akarom eladni, jómagam imádom a régi könyveket. Reménykedem, hogy gyöngyszemre bukkantam, de simán lehet, hogy tévedek, és nem akarom magam kiröhögtetni.


2014. jan. 31. 17:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!