Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha magánkiadásban adom ki a...

Ha magánkiadásban adom ki a könyvem, akkor nekem kell terjeszteni is?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hol tudom ezt megtenni?

2014. jan. 22. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. jan. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ebből igazán sokat megtudtam...
2014. jan. 22. 21:01
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

Jártas nem vagyok benne, de nagyjából minden féle kombináció létezik manapság. A terjesztés ennek a kisebb része, mert az csak abból áll, hogy odateszik a könyvespolcokra a vásárlóknak. A kiadás meg anyagi beruházással jár közvetlenül. Ha a könyvesboltok érdeklődnek kiteszik és szerintem erre van a nagyobb esély, hogy azért ha nem egy marhaság valami akkor kiteszik. Aztán internetes terjesztéssel-vásárlással is adhatod, vagy ezzel is megbízhatsz valakit vagy céget. Aztán interneten kicsit reklámozni se árthat, hogy halljanak róla hogy van ez és ez.


A kiadóknál érdeklődj ki mit vállal. Aztán meg a terjesztőknél, könyvesboltoknál is.

2014. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetsz a terjesztésért, neked kell. Ha fizetsz, megteszik helyetted. Ez a legnagyobb pénzügyi beruházás a magánkiadásban.

A nagyterjesztéshez fizetni kell. A terjesztői hálózatot (Alexnadra, Libri, Líra stb.) felkeresed, hogy te szeretnéd ezt a könyvet kirakatni a polcokra. Fizetsz egy jelentékeny összeget, ők átveszik a könyvet bizományiba, kiteszik a polcokra (ha fizettél, kiteszik, de azt nem mondják, hogy a hátsó sorba, ahol minden más könyv takarja...), az eladások alapján pedig megkapod majd a részedet. Természetesen a terjesztői költségek lejönnek. Ehhez a részhez számít az online értékesítés is, mint Bookline vagy Amazon (ami idehaza nem terjeszt). A feltételek mindenütt mások.

Beadhatod kisterjesztésbe, önálló boltokhoz, árulhatod a piacon, ilyenkor példány szerint kell megállapodni az adott emberrel, aki eladná.

A másik, hogy önállóan terjeszted, vagyis kiállsz tényleg egy bódéhoz árulni, csinálsz neki webshopot, leszólítasz embereket az utcán, hogy vegyék meg.


Emellett ott van a reklám, könyvtárakhoz érdemes példányt beadni, antikvárba (sosem lehet tudni), neten ismertetni, könyves kritikai oldalak szerkesztői felkeresni, kritikai példányt küldeni, FB-n reklámozni stb. Általában nem profi terjesztéssel elég sok meló van és gyakran nem térül meg (a meló része biztosan nem, az anyagiak épphogy nullszaldósra ki tudnak jönni).

2014. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!